ترامپ خبرداد؛ ورود رسمی گاردملی آمریکا برای توقف کرونا

کدخبر: 330299
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد مقامات دولت فدرال از گارد ملی آمریکا برای سه ایالت نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن که به شدت مورد ضربه کرونا قرار گرفته‌اند، استفاده می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز دونالد ترامپ در نشست خبری کارگروه مقابله با گسترش کرونا در آمریکا با اعلام این مطلب، افزود: با توجه به شرایط اضطرار ملی، دولت فدرال،  بودجه اعزام این نیروها را به منظور متوقف کردن ویروس کرونا که با هدایت فرمانداران انجام می شود، تامین خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت اصلی متوجه فرمانداران است، ادامه داد: ما آنها را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم که آنها بتوانند کار خود را انجام دهند و فکر می کنم آنها خواهند توانست. من امروز دقایقی پیش با هر سه فرماندار صحبت کردم و آنها از آنچه می خواهیم انجام دهیم، بسیار خوشحال هستند.

ترامپ در شرایطی دستور اعزام گارد ملی را صادر کرده است که شهردار نیویورک روز یکشنبه اعلام کرد اگر اقدامی انجام ندهند، مردم خواهند مرد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ، خواستار آن شده بود که از امکانات ارتش برای مقابله با گسترش بیماری و تامین تجهیزات مورد نیاز، استفاده کنند.

بنابر آخرین گزارش‌ها، ۳۳ هزار و ۷۳ نفر مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده اند و نزدیک به ۴۰۰ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین دستور داده است چهار ایستگاه بزرگ پزشکی با ۱۰۰۰ تخت به نیویورک، هشت ایستگاه بزرگ پزشکی فدرال با ۲ هزار  تخت برای کالیفرنیا و سه ایستگاه پزشکی کوچک با ۱۰۰۰ تخت برای واشنگتن اعزام شوند.

ترامپ گفت  این منابع باید ظرف ۴۸ ساعت آینده در نیویورک و کالیفرنیا باشد.

همچنین یک کشتی پزشکی هم به لس آنجلس ارسال خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما