فرمانده نیروی زمینی ارتش: پست‌های امداد و نجات هوایی برای برای انتقال بیماران کرونایی مستقر می شوند

کدخبر: 330316
اقتصاد نیوز: فرمانده نیروی زمینی ارتش از انجام تغییراتی در بالگردهای هوانیروز جهت ضدعفونی کردن معابر به صورت هوایی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش (نزاجا) صبح دوشنبه در نشست خبری «قرارگاه پدافند زیستی ارتش» اظهار کرد: بعد از فرمان فرماندهی معظم کل قوا برای تشکیل قرارگاه مقابله با کرونا در نیروهای مسلح فرمانده کل ارتش من را به عنوان فرمانده میدانی ارتش برای مقابله با این ویروس منصوب کردند؛ در این راستا نزاجا رزمایش لبیک یا خامنه‌ای را با هدف جلوگیری از شیوع بیشتری این ویروس و همچنین تبدیل این تهدید به فرصتی بزرگ با روحیه‌ای کاملا تهاجمی آغاز کرد.

وی افزود: در این رزمایش گلوگاه های ورودی ۲۱ شهر و استان بزرگ را پایش، غربالگری و افراد مشکوک را شناسایی می‌کنیم؛  برپایی ۳۰۰ ایستگاه شناسایی بیماری در سطح کشور، ضدعفونی کردن معابر عمومی و ایجاد بیمارستانهای صحرایی و نقاهتگاه و استقرار پست‌های امداد و نجات هوایی برای انتقال بیماران کرونایی در استانهایی که اعلام نیاز کرده‌اند از جمله دیگر اقداماتی است که در رزمایش لبیک یا خامنه ای اجرا می‌شود.

فرمانده نزاجا خاطر نشان کرد: تغییراتی در بالگردهای هوانیروز ارتش انجام شده تا در صورت لزوم ضدعفونی کردن معابر به صورت هوایی انجام شود.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما