کدخبر: ۳۳۰۳۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جزئیات دیدار رئیس جمهوری سوریه با وزیر دفاع روسیه

جزئیات دیدار رئیس جمهوری سوریه با وزیر دفاع روسیه

اقتصاد نیوز: رئیس جمهوری سوریه در دیدار با وزیر دفاع روسیه درباره وضعیت ادلب و شرق فرات گفت‌وگو کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دمشق میزبان سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و هیئت همراه او بود.

در این دیدار درباره توافق‌هایی که پنجم مارس میان دو کشور روسیه و ترکیه به امضا رسیدند و نقض‌های مکرر این توافقنامه‌ها از سوی گروه‌های تروریستی گفت‌وگو شده و دو طرف بر راهکارهای اجرای این توافقنامه‌ها که ضامن دور کردن تروریست‌ها از اتوبان بین‌المللی حلب-لاذقیه (ام ۴) تا فاصله پنج کیلومتری از هر طرف هستند، تمرکز شد.

صفحه رسمی دفتر ریاست جمهوری سوریه در فیسبوک اعلام کرد، بشار اسد و شویگو در این دیدار درباره وضعیت کانتون  الجزیره، ادامه عملیات آمریکا برای کنترل بر نفت و منابع سوریه، گام‌های برداشته شده از سوی دمشق برای بازگرداندن امنیت و ثبات در مناطق مختلف سوریه، تلاش‌های روسیه در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی برای شکستن محاصره و لغو تحریم‌ها و انزوای مردم سوریه گفت‌وگو شد و دو طرف درباره سیاست‌ها و گام‌های مشترک در مرحله آتی به توافق رسیدند.

این دیدار همزمان با اعلام مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) درباره گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در اتوبان حلب-لاذقیه (ام ۴) در منطقه ادلب انجام گرفت.


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند