قرنطینه ۵۳۶ تبعه هندی در قم

کدخبر: 330629
اقتصادنیوز: معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: ۵۳۶ تبعه کشور هند در ۲۸ نقطه از شهر قم در مهمان‌پذیرهای استان پراکنده بودند که آن‌ها را در ۴ نقطه شهر ساماندهی کردیم و توصیه شد که در محل اسکان و هتل‌ها مستقر شوند.

به گزارش اقتصادنیوز بیژن سلیمانپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، بیان کرد: از این افراد خواسته شد که از ترددهای غیر ضرور در سطح شهر به‌صورت جدی خودداری کنند که باوجود برخی موانع با هماهنگی‌های بین بخشی این کار به نحو مطلوبی انجام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ تبعه هندی در سطح شهر به‌صورت پراکنده وجود دارد  که با هماهنگی‌ها انجام‌شده این افراد نیز  در ۴ هتل و مرکز اقامتی مستقر می‌شوند، با استقرار این اتباع هندی در این مکان‌ها به شرایط مطلوبی خواهیم رسید.

سلیمانپور اضافه کرد: مشکل اصلی استان قم در رابطه با خارج کردن اتباع خارجی، وجود هزار و ۱۲۳ تبعه هندی بود که قبل از مشخص شدن نتیجه آزمایش کرونا وارد استان قم شده بودند.

وی ادامه داد: برای خارج کردن این افراد از استان قم و قبل از آغاز سال جدید، اقدامات لازم با نهاد دفتر امور خارجه در قم، مراجع ذی‌صلاح و نهادهای فرادستی انجام پذیرفت.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده و در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال گذشته ۹۸ تبعه، ۲۲ اسفندماه ۱۰۰ تبعه، ۲۴ اسفند ۹۸ تن، ۲۸ اسفندماه ۶۸ تن و امروز تیز ۲۶۰ تبعه هندی قم را به مقصد کشورشان ترک کرده و از این استان بازگردانده شده‌اند.

سلیمان پور در پایان خاطرنشان کرد: این افراد در مکان‌های مشخص‌شده تحت نظارت بوده و همچون شهروندان قمی در قرنطینه خانگی قرارگرفته و غربال‌گری می‌شوند تا این وضعیت را مدیریت کنیم و تلاش بر این است که با هماهنگی با سفارت این کشور و وزارت امور خارجه، همه این افراد به کشورشان برگردند.

وی تصریح کرد: اتباع خارجی در مناطق مختلف کشور وجود دارند و در استان قم نیز عده‌ای از این افراد از سال‌های گذشته تحصیل و سایر فعالیت‌ها در این استان مستقر هستند و بخش دیگر نیز در قالب زائر و مسافر وارد قم شده‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ادامه داد: از زمان مشخص شدن شیوع ویروس کرونا در قم، این موضوع نیز موردبررسی قرارگرفته و روند ساماندهی و خروج اتباعی که برای زیارت وارد قم شده بودند از کشور در قالب کاروان‌های زیارتی و ساحتی بر اساس پروتکل‌های مصوب انجام پذیرفت.

وی افزود: بعد از مثبت شدن نتیجه آزمایش ویروس کرونا و در مرحله اول استان اقدام به خارج کردن اتباع کشورهای دیگر از قم کرد.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا امروز هفتم فرودین ماه و بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹۴۰۶ نفر رسید.

ازاین‌بین خوشبختانه تاکنون ۱۰۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند و در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و درمجموع، شمار درگذشتگان براثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش‌یافته است.

مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسیده و مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همچنین با گفته مسوولات وزارت بهداشت کشور حدود ۲۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا به این بیماری هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما