کدخبر: ۳۳۰۷۳۶ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان:

جهش ابتلا به کرونا در کشور شاید ناشی از رفتار مردم در خریدهای شب عید است

رییس دانشکده علوم‌ پزشکی آبادان گفت: هر اتفاقی که در جریان کنترل شیوع این ویروس رخ دهد نتیجه آن را یک الی دو هفته آینده می‌بینیم، شاید این جهش ابتلا به کرونا به دلیل رفتار مردم در خریدهای شب عید بوده است؛ قرنطینه ای هم که از امروز اتفاق میافتد نتیجه آن را در دو هفته آتی خواهیم دید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، شکرالله سلمان‌زاده امروز شنبه نهم فروردین ماه، در خصوص آخرین آمار ابتلا به کرونا در حوزه این دانشکده، اظهار کرد: از ابتدای بحران تا کنون ۱۶ هزار و ۷۴۸ نفر مراجعه کننده با علائم تنفسی به بیمارستان های حوزه دانشکده علوم‌پزشکی آبادان داشتیم که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۵۰ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۴۵ نفر نیز ترخیص شدند.

وی افزود: در روز گذشته ۱۵ مورد بستری و ۷ مورد ترخیص داشتیم؛ در حال حاضر ۸۱ نفر از هر سه شهرستان شادگان، خرمشهر و آبادان در بیمارستان طالقانی شهرستان آبادان بستری هستند و موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا تا کنون ۱۲۳ نفر است که به تفکیک آبادان ۴۵ خرمشهر ۵۷ نفر و شادگان ۲۱ نفر و تعداد افراد فوت شده در این حوزه ۱۱ نفر است که به تفکیک آبادان سه نفر، خرمشهر هفت نفر و شادگان یک نفر است.

سلمان زاده تصریح کرد: هر اتفاقی که در جریان کنترل شیوع این ویروس رخ دهد نتیجه آن را یک الی دو هفته آینده می‌بینیم، شاید این جهش ابتلا به کرونا به دلیل رفتار مردم در خریدهای شب عید بوده است؛ قرنطینه ای هم که از امروز اتفاق میافتد نتیجه آن را در دو هفته آتی خواهیم دید.

وی ادامه داد: آنچه اهمیت دارد این است که رفتار تک به تک افراد جامعه در کنترل شیوع این ویروس مؤثر است و مردم باید به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کرده و در منزل بمانند، و از افراد پر خطر محافظت کنند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: طبق دستور فرماندار، هر کس وارد شهرستان شود اجازه خروج ندارد و هر کس خارج شود تا اطلاع ثانوی اجازه ورود ندارد. امیدواریم این موارد رعایت شود. هر کس در جریان قرنطینه دچار مشکل شود به دلیل رعایت نکردن قوانین است.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند