کدخبر: ۳۳۱۰۲۳ لینک کوتاه

شرط غیرانسانی اسرائیل برای کمک به بحران کرونا در نوار غزه

اقتصادنیوز؛ نفتالیی بنت، وزیر جنگ راسرائیل شرط ارائه کمک به نوار غزه برای مقابله با ویروس کرونا را بازگشت جنازه دو نظامی مفقود در این منطقه عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در حالی که نوار غزه برای حدود ۱۳ سال است که تحت محاصره غیر انسانی رژیم اسرائیل قرار گرفته و اکنون با سرایت ویروس «کووید۱۹» به این منطقه با بحران کمبود تجهیزات درمانی مواجه شده، اما تل‌آویو سعی دارد از مسئله ارائه کمک به این منطقه به عنوان برگ چانه‌زنی استفاده کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت جنگ اسرائیل روز چهارشنبه ارسال هر گونه کمک پزشکی به نوار غزه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را به بازگشت جنازه دو نظامی مفقود در این منطقه در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ مشروط کرد.

در نوار غزه که حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد، تا کنون ۱۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و این در حالی است که به گفته مسئولان درمانی محلی، فقط ۹۶ دستگاه تنفسی در این منطقه موجود است.

به نوشته رویترز، «نفتالی بنت» وزیر جنگ اسرائیل در گفت‌وگو با خبرنگاران ادعا کرد: «وقتی از کمک انسانی به غزه صحبت می‌شود، اسرائیل هم کمک انسانی نیاز دارد که همان بازگشت جنازه [دو نظامی مفقود است]».

بنت همچنین افزود: «به نظر من، نیاز است که وارد گفت‌وگویی در سطح گسترده درباره نیازهای انسانی غزه و خودمان شویم. درست نیست که وقایع را از هم جدا کنیم».

در فلسطین اشغالی تا کنون ۶۰۹۲ مبتلا به ویروس کرونا و ۲۶ مورد مرگ بر اثر ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند