کدخبر: ۳۳۱۲۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مسمومیت الکلی بیش از ۷۰۳ نفر در استان فارس

مسمومیت الکلی بیش از ۷۰۳ نفر در استان فارس

اقتصادنیوز: رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: تا کنون ۷۰۳ نفر گزارش مسمومیت با الکل در استان ثبت شده که از این تعداد ۸۸ نفر جان باختند و ۶۱۵ نفر نیز در مراکز درمانی تحت درمان هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا محمدجواد مرادیان با اشاره به اینکه مسمومیت با الکل در استان فارس همچنان قربانی می‌گیرد، اظهار داشت: تا کنون 703 نفر گزارش مسمومیت با الکل در استان ثبت شده که از این تعداد 88 نفر جان باختند و 615 نفر نیز در مراکز درمانی تحت درمان هستند.

وی با اشاره به دیگر ماموریت‌های اورژانس استان فارس در ایام نوروز گفت: از 27 اسفندماه 98 تا 15 فروردین امسال 11 هزار و 524 ماموریت ترافیکی توسط اورژانس انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 28 درصد کاهش داشته است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان فارس درباره حوادث ترافیکی افزود: در زمان ذکر شده هزار و 316 حادثه ترافیکی رخ داده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 44 درصد کاهش داشته است.

مرادیان درباره ماموریت‌های غیرترافیکی نیز بیان کرد: 10 هزار و 208 ماموریت غیرترافیکی توسط اورژانس در زمان ذکر شده انجام شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 25 درصد کاهش داشت.

وی درباره تلفات حوادث ترافیکی عنوان کرد: در مجموع حوادث ترافیکی هزار و 109 نفر در مراکز درمانی استان بستری و 425 نفر مصدوم در محل حادثه و به صورت سرپایی درمان شدند و 22 نفر نیز جان باختند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان فارس تصریح کرد: در مجموع تعداد فوتی‌های حوادث ترافیکی افزایش و در تعداد نفرات بستری شده و درمان شده در محل حادثه کاهش دیده می‌شود.

مرادیان همچنین درباره ماموریت‌های کرونایی نیز گفت: از تاریخ 5 اسفندماه 98 تا 15 فروردین ماه امسال مرکز پیام اورژانس به 95 هزار و 319 تماس پاسخ داده که 29 هزار و 206 مورد به صورت مشاوره بوده است.

وی همچنین افزود: در مجموع در زمان ذکر شده 25 هزار و 206 نفر نیز به صورت مستقیم برای مشاوره کرونا با اورژانس تماس گرفته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند