درخواست شورای شهر از رئیس جمهور برای استفاده از کمک دولتی در شهرداری

کدخبر: 331329
اقتصادنیوز: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به انقباض منابع مالی شهرداری در پی شیوع کرونا گفت: در نامه‌ای به رئیس جمهور تقاضای استفاده شهرداری از کمک دولت و همچنین بخشی از وام مصوب برای حفظ اشتغال داده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای اولین جلسه شورای شهر تهران در سال جدید ضمن تشکر از شهرداری تهران و پرسنلش که در خط مقدم ارائه خدمات به مردم قرار دارند، گفت: شاید بیماری جهانی کرونا اولین بحرانی است که حتی فراتر از جنگ‌های جهانی خشکسالی و ... تقریبا همه جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. البته امروز به غیر از معدود کشورهایی که به دلایل حاکمیتی شیوع این بیماری را تکذیب می‌کنند همه جهان درگیر بحران کرونا هست.

وی با بیان اینکه جهان به صورت یکپارچه با تهدیدی جدی که زمان، مکان و ... ندارد مواجه است و لازم است برای مقابله با این تهدید نیز یکپارچگی، هم افزایی و کنار گذاشتن شکاف‌ها و اختلافات گذشته را در دستور کار قرار دهیم، افزود: متاسفانه شاهد هستیم که برخی کشورها به ویژه آمریکا همچنان بر سیاست‌های یکجانبه و تقابل محور خود پافشاری می‌کند و نسبت به پیامدهای این بحران بی توجه است که در همین راستا شورای شهر طی نامه‌ای به شوراهای شهر کلانشهرها و پایتخت‌های دیگر کشورها، اعلام کرد که می‌بایست این شوراها با استفاده از ظرفیت پارلمان‌های محلی با یکجانبه گرایی دولت آمریکا مقابله کند.

رییس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید به نقش مدیریت شهری در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: انتظار شورای شهر تهران از ستاد ملی کرونا این است که در این حوزه پیش از آنکه تصمیم گیری‌هایی مرتبط با فعالیت‌های شهری تهران همچون طرح ترافیک، فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی و ... گرفته شود با گفت‌وگو اغنا و استفاده از تجربه و تخصص مدیریت شهری، کار را پیش ببرد.

وی با اشاره به تجربه موفق کشورهای دیگر در مهار کرونا گفت: نقش موثر امکان تست آسان و در دسترس برای شهروندان و رصد وضعیت مبتلایان پس از تست بسیار مهم است که در این حوزه شهرداری تهران می‌تواند با استفاده از زیرساخت‌های وزارت بهداشت و تعامل با آنها نقش محوری را در تهران ایفا کند.

هاشمی با بیان اینکه تطبیق شرایط کاری و مالی شهرداری با بحران کرونا یک موضوع مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: با توجه به اینکه زمان و شدت بیماری نامعلوم است قطعا تغییرات گسترده در منابع و عملکرد شهرداری ایجاد می‌شود که برای جبران کاهش منابع مالی ناشی از تصمیمات ستاد کرونا در نامه‌ای به رئیس جمهور تقاضای استفاده از کمک دولت و همچنین بخشی از وام مصوب برای حفظ اشتغال داده شده استد.

وی در پایان ضمن تشکر از همه پرسنل شهرداری گفت: البته باید ظرفیت تشکل‌های غیر دولتی، سمن‌ها و ... با جدیت بیشتری دنبال شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما