کدخبر: ۳۳۱۵۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افزایش شیوع کرونا در اردبیل

افزایش شیوع کرونا در اردبیل

اقتصادنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بررسی روند بستری و موارد جدید ویروس کرونا از افزایش شیوع این بیماری در استان خبر می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، قدرت اخوان اکبری بعد از ظهر دوشنبه در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در جمع خبرنگاران عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد مثبت قطعی ابتلاء به ویروس کرونا بر اساس جواب آزمایش ویروس شناسی ٣۴ نفر بوده است.

وی کل موارد مثبت قطعی را ۶٢٢ نفر شمرد و افزود: طی ۴ روز گذشته نیز تعداد موارد مثبت ابتلاء به کرونا بر اساس شواهد بالینی و رادیولوژیک ١٨٢ نفر بوده اند؛ همچنین تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر بوده و کل فوتی‌ها نیز به ۱۰٧ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه را ۴٧ نفر اعلام کرد و یادآور شد: تعداد مراجعات به درمانگاه‌های استان در ٢۴ ساعت گذشته ۶۶٣ نفر و تعداد بستری‌ها در این مدت نیز ۵۶ نفر هستند.

اخوان اکبری تعداد ترخیصی‌ها در ٢۴ ساعت گذشته را ۴۵ نفر عنوان کرد و افزود: طی ٣ روز ارزیابی، تعداد بستری و موارد جدید بیماری کرونا افزایش پیدا کرده است، بنابراین در استان روند افزایش بیماری را داریم.

به گفته وی رعایت پروتکل‌های ابلاغی توسط وزارت بهداشت بخصوص در خصوص مشاغل، در خانه ماندن به عنوان مهمترین ابزار در کنترل بیماری، همکاری در طرح غربالگری تکمیلی، اطلاع موارد و سوالات توسط مردم به سامانه ۱۹۰ و رعایت فاصله اجتماعی در اماکن و ترددها از جمله توصیه‌هایی هستند تا بتوانیم طی هفته‌های آتی این بیماری را کنترل و مهار کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند