وزیر دفاع ترکیه موفقیت‌های ایران در مقابله با کرونا را تبریک گفت

کدخبر: 331577
اقتصادنیوز: وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستادکل نیروهای مسلح، موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع بیماری کرونا را تبریک گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  ژنرال «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه عصر دوشنبه در تماس تلفنی با سردار باقری، موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران را تبریک گفت.

وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی ضمن ارائه گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس کرونا در ترکیه و اقدامات نیروهای مسلح آن کشور از موفقیت‌های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا قدردانی و خواستار تبادل تجربه‌های موفق بدست آمده در عرصه‌های علمی، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح دو کشور در این زمینه شد.

سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری ایران نیز در این تماس تلفنی گزارشی از آمار مبتلایان و بهبود یافتگان و آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و روند رویارویی و مبارزه با آن را ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه شیوع ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران بعد از چین آغاز شد و به رغم وجود تحریم‌های اقتصادی و دارویی ضد بشری آمریکا علیه ایران، به دلیل وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های قابل توجه سیستم بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی و تلاش‌های خستگی ‌ناپذیر و شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان و همچنین مشارکت گسترده و نقش‌آفرینی‌های موثر نیروهای مسلح و دولت و حضور داوطلبانه بیش از یک میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت‌های بزرگی تاکنون در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا حاصل شده است.  

رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری ایران افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی و تولید تجهیزات بهداشتی و درمانی، تاکنون ۸ هزار بیمار کرونایی را بستری و درمان نموده و علاوه بر سه هزار تخت بیمارستانی حدود ۱۱ هزار تخت نقاهتگاهی را آماده پذیرش بیماران کرده است و واحدهای «ان. بی. اس» نیروهای مسلح نیز با استقرار در ۳ هزار نقطه از کشور در پاکسازی و ضدعفونی کردن مراکز، معابر عمومی و تاسیسات و ساختمان‌ها مشغول هستند.

سرلشکر باقری آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربیات موفق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ویروس کرونا به نیروهای مسلح ترکیه و دیگر کشورها اعلام کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما