کدخبر: ۳۳۱۵۸۸ لینک کوتاه

تعیین تکلیف اجتماعات جشن‌های نیمه شعبان در قم

اقتصادنیوز: فرماندار قم بابیان اینکه برابر قانون با برپایی هیات های مذهبی در روز نیمه شعبان برخورد می‌کنیم، گفت: اگر فردی یا هیاتی بخواهد نسبت به برپایی اجتماعات در این روز اقدام کند طبق قوانین و مقررات با آن‌ها عمل خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز مرتضی حیدری روز دوشنبه در گفت‌وگو با  ایرنا، بیان کرد: تمام مراجع تقلید و مقام معظم رهبری نسبت به رعایت الزامات بهداشتی و خودداری از تجمعات تاکید دارند و همان‌گونه که مسجد مقدس جمکران تعطیل است نباید تجمعی نیز در این روز در نقاط شهر ایجاد شود.

وی اضافه کرد: نیمه شعبان یکی از جشن‌های دیرینه ما است و اما به دلیل شرایط بحرانی امسال هیات های مذهبی باید رعایت حال عموم مردم و سلامت جامعه  را داشته باشند.

فرماندار قم همچنین عنوان کرد: میزان تجمع در فروشگاه‌های بزرگ استان مطلوب نیست و برای جلوگیری از تراکم در این مراکز خرید باید به دنبال راه‌های جدیدی باشیم.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نباید بیشتر از یک نفر از اعضای خانواده‌ برای خرید آنهم خریدهای ضروری مراجعه کند. 

حیدری بیان کرد: همچنین زمان فعالیت فروشگاه‌های بزرگ استان نیز به‌زودی از ساعت ۹ صبح تا ۲۴ شب تمدید خواهد شد و خط‌کشی‌هایی نیز برای رعایت موازین بهداشتی در آن‌ها انجام می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع  هنجارشکنی و تخلف در سطح شهر، گزارش خود را در بستر فضای مجازی به شماره ۰۹۳۳۳۶۳۳۲۵۱ با قرارگاه دادسرای قم درمیان بگذارند.

 شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند