کدخبر: ۳۳۱۶۴۱ لینک کوتاه

مقام ارشد آمریکایی فرمانده برکنار شده ناو روزولت را احمق توصیف کرد

اقتصادنیوز: سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکا فرمانده برکنار شده ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» را ساده‌لوح و احمق توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «توماس مودلی» سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکا در سخنرانی برای پرسنل ناوهواپیمابر «ئتودور روزولت» با انتقاد از «برت کروزیر» فرمانده برکنار شده این ناوهواپیمابر وی را ساده لوح و احمق توصیف کرد.

وی در سخنرانی خود گفت:‌«کاپیتان برت کروزیر بسیار ساده لوح یا احمق بود که این چنین ناو را هدایت می‌کرد.»

مقامات نیروی دریایی آمریکا پس از آن کروزیر را برکنار کردند که وی طی نامه‌ای به این نیرو خواستار حمایت از پرسنل این ناوهواپیمابر در پی شیوع ویروس کرونا در میان پرسنل آن شد.

مقامات آمریکایی علت برکناری فرمانده ناوهواپیمابر روزولت را نه به دلیل این نامه بلکه به دلیل درز آن به رسانه‌ها عنوان کرده‌اند. 

سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکایی گفت که آیا فرمانده برکنار شده ناو روزولت از این موضوع آگاهی نداشت که ادعاهای وی درباره تامین منابع بیشتری برای کمک به قرنطینه ملوانان آلوده به ویروس کرونا در کشتی می‌تواند به ارتش آسیب برساند؟ 

ناوهواپیمابر روزولت در حال حاضر در سواحل گوام قرار دارد. این در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها دست کم ۲۰۰ نفر از پرسنل این ناوهواپیمابر به کرونا مبتلا هستند.

حدود دو هفته پیش این ناوهواپیمابر در بندر «دانانگ» ویتنام بوده و پرسنل این ناو نیز در ارتباط با ساکنان محلی بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند