کدخبر: ۳۳۱۷۳۲ لینک کوتاه

هجوم به فروشگاه‌ها در ژاپن پیش از اعلام وضعیت اضطراری

اقتصادنیوز؛ مسؤولان ژاپنی از مردمی که با نگرانی به فروشگاه‌ها هجوم برده و در حال خرید پیش از اعلام وضعیت اضطرار ملی هستند، درخواست کردند فقط اقلامی را که به آنها نیاز دارند خریداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارسِ؛ تصمیم دولت ژاپن برای اعلام وضعیت «اضطرار ملی» در این کشور به دلیل گسترش شیوع ویروس «کووید۱۹»، باعث شده مردم با نگرانی به فروشگاه‌ها هجوم آورده و به اصطلاح خریدهای هیجانی انجام دهند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت کشاورزی، جنگل‌داری و ماهیگیری ژاپن امروز (سه‌شنبه) با صدور بیانیه‌ای با درخواست از مردم برای حفظ آرامش و اجتناب از خریدهای هیجانی، گفت: «ما از مردم می‌خواهیم که فقط چیزهایی را که الان به آن نیاز دارند، خریداری کنند زیرا مواد غذایی به اندازه کافی وجود دارد و برنامه‌ای برای تعلیق فعالیت کارخانه‌های مواد غذایی وجود ندارد».

بر این اساس، «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن امروز ساعت ۷ عصر به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) قرار است در کنفرانس مطبوعاتی، بعد از چند هفته فشار، در این کشور وضعیت اضطرار ملی اعلام کند.

مسئولان صنایع غذایی ژاپن نیز می‌گویند افزایش تعداد افرادی که در خانه به دورکاری مشغول هستند، باعث شده خرید مواد غذایی، مخصوصا غذاهای آماده از فروشگاه‌ها بیشتر شود.

شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی در ژاپن نیز که با هجوم مردم به فروشگاه‌ها مواجه شده‌اند، تاکید کردند مواد غذایی به میزان کافی در این کشور وجود دارد و خط تولید آنها به فعالیت ادامه می‌دهد.

حدود ده روز پیش نیز، ساکنان توکیو ساعاتی پیش از اعلام قرنطینه یک هفته‌ای در این شهر، به فروشگاه‌ها هجوم برده و قفسه‌های آنها را خالی کردند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در ژاپن ۳۹۰۶ مبتلا به ویروس کووید۱۹ و حداقل ۱۰۰ مورد فوتی بر اثر آن ثبت شده است.

رویترز روز گذشته نیز به نقل از مسئولان درمانی ژاپنی گزارش داده بود به دلیل افزایش مبتلایان ویروس کرونا در شهر توکیو و کمبود تخت‌های بیمارستانی، نظام سلامت پایتخت این کشور در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند