کدخبر: ۳۳۱۷۳۹ لینک کوتاه

اعلام تبرئه مقام عالی واتیکان از اتهام سوءاستفاده جنسی

اقتصادنیوز: کاردینال پل به زودی آزاد خواهد شد. دیوان عالی استرالیا کاردینال جورج پل را از اتهام سوءاستفاده جنسی تبرئه و حکم زندان او را نقض کرد. کاردینال پل خزانه‌‌دار سابق واتیکان و از قدرتمندترین مقام‌‌های کلیسای کاتولیک بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دویچه وله، سوزان کیفل، رئیس دیوان عالی استرالیا، بامداد سه‌شنبه (۷ آوریل) با صدور حکمی تازه کاردینال جورج پل را از اتهام سوءاستفاده جنسی بری شناخت.

دیوان عالی استرالیا، متشکل از هفت قاضی ارشد، دلایل هیئت منصفه دادگاه را برای گناهکار شناختن کاردینال پل ناکافی دانست و گفت که او "به احتمال قوی در عین بی‌گناهی" محکوم شده است.

کاردینال پل متهم شده بود که در دهه ۱۹۹۰ نسبت به دو پسربچه "آزار جنسی" مرتکب شده است.

بدین سان انتظار می‌رود که کاردینال پل به زودی از زندان بارون در حوالی شهر ملبورن آزاد شود. او خزانه‌دار سابق پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌‌های جهان بود و سومین مقام عالی کلیسای کاتولیک شناخته می‌شد. او عالی‌ترین مقام کلیسایی است که تا امروز با اتهام سوءاستفاده جنسی روبرو شده است.

کاردینال پل در واکنش به رأی دیوان عالی استرالیا، در ای‌میلی بار دیگر بر بیگناهی خود تأکید ورزید و از تبرئه خود توسط دیوان عالی استرالیا ابراز خرسندی نمود.

کاردینال پل، ۷۸ ساله، بیش از یک سال از مجموع ۶ سال حبس خود را سپری کرده است.

محکومیت به زندان در دادگاه

کاردینال جورج پل در سال ۲۰۱۸ میلادی به اتهام سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا به دادگاه احضار شد و سپس در مارس ۲۰۱۹ توسط یک هیئت منصفه به شش سال حبس محکوم شد.

کاردینال پل به حکم دادگاه اعتراض کرد و وکیلان او به دادگاه بالاتری تقاضای فرجام‌خواهی ارائه دادند.

این تقاضا در اوت گذشته (۲۰۱۹) توسط دادگاه رد شد، اما وکیلان کاردینال از دیوان عالی استرالیا تقاضای رسیدگی کردند و سرانجام به هدف خود، تبرئه کاردینال پل از اتهام سوءاستفاده جنسی، رسیدند. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند