کدخبر: ۳۳۲۱۴۷ لینک کوتاه

برگزاری رزمایش چین در نزدیکی تایوان

رزمایش امروز با شرکت جنگنده‌های ارتش آزادیبخش خلق چین در مناطق همجوار تایوان برگزار شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، ارتش چین با هدف آنچه که کارشناسان آن را «آمادگی پکن برای رویارویی نظامی» توصیف کرده اند، در نزدیکی تایوان رزمایش نظامی برگزار کرد.

این رزمایش امروز و با شرکت جنگنده های ارتش آزادیبخش خلق چین در مناطق همجوار تایوان برگزار شده است.

این گزارش می افزاید که ناظران بر این باورند که برگزاری چهار رزمایش ارتش چین در دو ماه گذشته در این مناطق نشان می دهد ارتش خود را برای رویارویی نظامی احتمالی در تنگه تایوان آماده کرده است.

جنگنده های جی 11، بمب افکن های اچ 6 و هواپیماهای تجهیزات هشدار دهنده راداری چین در این رزمایش ها شرکت کرده اند این هواپیماها امروز از طریق کانال «باشی» وارد منطقه غربی اقیانوس آرام شدند و از همانجا پس از انجام رزمایش به پایگاه هایشان بازگشتند.

سونگ جونگ پینگ کارشناس مسایل نظامی به گلوبال تایمز گفت که این رزمایش ها بتدریج به «تمرینات مقرر و معمول ارتش چین» تبدیل شده است و هدف آمادگی برای کشمکش های نظامی در منطقه است.

وی گفت که این رزمایش ها حامل پیامی برای «جدایی طلبان تایوان» است که آنها نمی توانند با توسل به «حمایت های بیگانه» تایوان را از خاک چین جدا کنند و ارتش چین برای حل مساله تایوان اقتدار کافی دارد.

به گزارش ایرنا، رزمایش ارتش چین پس از آن برگزار می شود که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با امضای پیمان تایوان آن را به قانونی برای ارتقای جایگاه جهانی این جزیره تبدیل کرد.

ارتش چین در هفته ای که گذشت یک رزمایش بزرگ موشکی نیز در دریای شرقی برگزار کرد که در طی آن چند فروند موشک رادارگریز را از قایق های نظامی آزمایش کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند