کدخبر: ۳۳۲۲۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تست کرونا ۵۱ بیمار درمان شده در کره جنوبی مجددا مثبت شد

اقتصاد نیوز:​تست کرونا ۵۱ بیمار درمان شده در کره جنوبی مجددا مثبت شد که نگرانی‌های زیادی را به همراه داشت. آیا این موضوع یک اشتباه پزشکی بوده یا نشان از فعالیت دوباره ویروس کرونا دارد؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از گجت نیوز،تا به امروز بیش از ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند که متاسفانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. در همین راستا مرکز کنترل و پیشگیری بیماری کره جنوبی (KCDC) اعلام کرد ۵۱ بیمار که پس از ابتلا به کرونا بهبود پیدا کرده بودند، پس از مدت کوتاهی مجددا تست کرونا آنها مثبت اعلام شد.

جونگ یون-کیونگ (Jeong Eun-kyeong)، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری کره جنوبی (KCDC) در این خصوص اعلام کرد شواهد حاکی از آن است که ویروس در بدن این بیماران مجددا فعال شده است و این افراد که پس از درمان از بیمارستان مرخص شده بودند، مجددا نتیجه تست آنها مثبت اعلام شد. وی تاکید کرد البته یک فرضیه دیگر نیز مطرح شده که ممکن است این بیماران زودتر از زمان مقرر از بیمارستان ترخیص شده باشند.

وانگ وی (Wang Wei)، مدیر بیمارستان تونگجی در این مورد بیان کرد آن دسته از افرادی که تست ویروس کرونا آنها مجددا مثبت اعلام شده است به هیچ نوع علائمی دچار نشدند و این ویروس را به افراد نزدیک خود نیز منتقل نکرده بودند. همچنین آمارها نشان می‌دهد در بدن ۸۰ تا ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به کروناویروس که از بیمارستان ترخیص شده‌اند، آثاری از کرونا وجود نداشته است، اما همچنان پزشکان کره‌ای این موضوع را مورد بررسی قرار خواهند داد.

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر این که بیماران درمان شده مجددا به ویروس کرونا مبتلا شدند، مقامات کره جنوبی تصمیم دارند برای افراد در قرنطینه و کنترل آنها از دستبندهای الکترونیکی استفاده کنند. همچنین هر فردی که به خاک کره جنوبی وارد شود، می‌بایست به مدت ۱۴ روز در قرنطینه بماند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند