کدخبر: ۳۳۲۲۴۹ لینک کوتاه

کرونا در جهان؛ بیش از نیم میلیون مبتلا به کووید ۱۹ در آمریکا ثبت شد

اقتصادنیوز: برخی کشورهای اروپایی همچون ایتالیا و اسپانیا پس از سپری کردن دوره اوج بیماری کووید ۱۹ در پی کاستن از برخی محدودیت‌های سخت‌گیرانه و آغاز روند برداشتن تدریجی قرنطینه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، همزمان سازمان جهانی بهداشت هشدار می‌دهد که تعجیل در بازگشت به شرایط عادی می‌تواند موج دوم شیوع ویروس کرونا را به گونه‌ای بسیار مرگ‌بارتر به همراه داشته باشد.

بیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۱۰۲ هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز تا روز شنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و سوم فروردین ۱۳۹۰ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمریکا با بیش از نیم میلیون مبتلا به کانون جدید شیوع کرونا تبدیل می‌شود

بر اساس آماری که از پایگاه داده‌های روزآمد دانشگاه جان هاپکینز استخراج شده ابتلای بیش از نیم میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا به ویروس کرونا توسط مقامات رسمی این کشور مورد تایید قرار گرفته‌ است.

ایالات متحده از پایان ماه مارس تاکنون در راس کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار گرفته و انتظار می‌‌رود با توجه به اینکه این کشور یک چهارم موارد ثبت شده بیماری کویید ۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده به زودی به عنوان کانون جدید شیوع این بیماری همه گیر شناخته شود. اروپا با بیش از ۸۵۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا پس از آمریکا در جایگاه دوم از این حیث قرار دارد.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا طی بیست و چهار ساعت گذشته به دو هزار و ۱۰۸ نفر افزایش پیدا کرد تا ایالات متحده نخستین کشور جهان باشد که ظرف یک روز بیش از ۲۰۰۰ تن از شهروندانش را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست می‌دهد.

بریتانیا: از نقطه اوج کرونا عبور نکرده‌ایم، وضعیت قرنطینه ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت بریتانیا امروز شنبه گفت از آنجا که این کشور از نقطه پیک کرونا عبور نکرده است وضعیت قرنطینه و مقررات سفت وسخت و منع تردد در اماکن عمومی همچنان اعمال می‌شود. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا بیش از ۷۳ هزار نفر است. نزدیک به ۹ هزار نفر نیز در این کشور قربانی این ویروس شده‌اند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبتلا به ویروس کرونا، در بیمارستان بستری است و سه شب را در بخش مراقبت های ویژه گذراند. دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرده است که آقای جانسون از بخش مراقبت های ویژه خارج شده است، سر پا است و نشانه هایی از بهبودی اولیه در وی دیده می شود.

آلمان ۱۷۱ مرگ جدید ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رساند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به بیش از ۱۱۷ هزار نفر افزایش یافت. بر اساس آمار موسسه رابرت کخ که در زمینه بیماری عفونی تحقیق می‌کند طی بیست و چهار ساعت گذشته ۴ هزار و ۱۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به ثبت رسیده است.

بدین ترتیب شمار آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در آلمان بر اساس این گزارش نسبت به روز آمار اعلام شده در روز جمعه با کاهش هزار نفری همراه بوده است. پایگاه اطلاع رسانی موسسه رابرت کخ همچنین اعلام کرده است که طی بیست و چهار ساعت گذشته با مرگ ۱۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شمار جان باختگان ویروس کرونا در آلمان به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

بیش از ۳۱ شهر ترکیه در قرنطینه قرار گرفت

بدنبال اعلام منع آمد و شد در ترکیه شهروندان در بیش از ۳۱ شهر این کشور از نخستین ساعات بامداد روز شنبه ۲۳ فروردین به ماندن در خانه‌های خود فراخوانده شدند. مقامات دولتی در ترکیه اعلام کرده‌اند وضعیت ویژه قرنطینه را برای چهل و هشت ساعت آینده در آنکارا،‌ پایتخت، استانبول و بیست و نه شهر دیگر این کشور به اجرا گذاشته‌اند. تاکنون ۴۷ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و ۱۰۰۶ نفر نیز تا صبح روز شنبه یازدهم آوریل جان خود را از دست داده‌اند.

ثبت صدها مورد جدید در مکزیک

در مکزیک، ۴۰۳ مورد جدید ثبت شد و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تا پایان روز جمعه به ۳ هزار و ۸۴۴ نفر رسید. به گزارش وزارت بهداشت این کشور تا به این روز ۲۳۳ نفر در مکزیک بر اثر کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس مرگبار کرونا جان باخته‌اند.

تمدید وضعیت قرنطینه در آرژانتین در شهرهای بزرگ

دولت آرژانتین وضعیت قرنظینه را تا ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) تمدید و اعلام کرد که قرنطینه و مقررات ویژه فقط در شهرهای بزرگ اعمال می‌شود. تمرکز جمعیت در این کشور در سه منطقه شهری بوئینوس آیرس، مندوزا و کوردوبا بیشترین است. آلبرتو فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین گفت:« اعلام قرنطینه در ۲۰ مارس از سرعت شیوع ویروس کاست...و اگر قرنطینه اعمال نمی شد شمار مبتلایان می توانست تا به ۴۵ هزار نفر برسد.» بر اساس آمار رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آرژانتین ۱ هزار و ۹۷۵ نفر است. از این میان ۸۲ نفر جان باخته اند.

وام ۱۹۱ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول به مقدونیه شمالی

صندوق بین المللی پول روز جمعه اعلام کرد ۱۹۱.۸ میلیون دلار وام اضطراری را در اختیار مقدونیه شمالی قرار می دهد تا این کشور بتواند با تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا مقابله کند. شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور تا به امروز ۷۱۱ نفر و شمار قربانیان ۳۲ نفر ثبت شده است.

ثبت ده‌ها مورد جدید در تایلند

تایلند امروز شنبه ۴۵ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا و دو مورد مرگ ناشی از آن را ثبت کرد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تایلند تا به امروز ۲ هزار و ۵۱۸ نفر و شمار قربانیان ۳۵ نفر گزارش شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند