تعلیق تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار

کدخبر: 332330
اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس شورای عالی بورس از تعلیق تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساس جمع بندی اعضای شورای عالی بورس خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در پی استعفای شاپور محمدی، از انتخاب حسن قالیباف اصل به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تصمیم گیری راجع به استعفای رییس پیشین سازمان بورس و اوراق بهادار و تعیین جانشین وی، یکی از دستور جلسات امروز شورا بود، گفت: اعضای شورا پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات آقای محمدی که کارنامه مثبت و روشنی را در این سکان برجای گذاشت، آقای قالیباف را به عنوان یکی از اساتید مبرز دانشگاه و با بیش از ۱۰ سال سابقه اجرایی در حوزه بازار سرمایه به عنوان عضو و رئیس هیات مدیره بورس و اوراق بهادار برگزیدند.

وی ادامه داد: دستور دوم جلسه، بحث راجع به تعلیق تصمیمات هیات مدیره بورس و اوراق بهادار در روز چهارشنبه هفته گذشته بود و شورای عالی بورس به این جمع بندی رسید که با توجه به نیاز ما و اقبال خوب مردم نسبت به بازار سرمایه و عزم جدی مردم و نهادهای عمومی غیر دولتی برای عرضه اولیه سهام در بورس، بهتر است این تصمیمات تعلیق شود.

فراهم کردن شرایط برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی با بورس

دژپسند افزود: با جمع بندی اعضای شورا به این نتیجه رسیدیم که به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بازار سرمایه و نیز با توجه به انتصاب ریاست جدید هیات مدیره بورس، تصمیمات پیشین هیات مدیره تا تقدیم مجموعه پیشنهادهای آن راجع به خط مشی کلی اداره عرضه و تقاضای بورس به تاخیر بیافتد و در ادامه، و پس از انجام جمع بندی لازم در شورای عالی بورس، هیات مدیره نیز در آن قالب، اقدامات خودش را انجام دهد.

وی در ادامه با اعلام اینکه در جلسه امروز شورای عالی بورس قرار شد هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه جامعی را برای حضور تمام قد بازار سرمایه، در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی به منظور تحقق جهش تولید ارائه کند، خاطرنشان کرد: امروز پیام بازار سرمایه این است که ما قابلیت‌های لازم  برای ایفای نقش در تامین مالی سرمایه در گردش شرکت‌های بزرگ را داریم و من فکر می کنم، تصمیمات شورای عالی بورس برای ثبات این بازار بسیار موثر است.

اولین عرضه اموال دولت؛ دو تا سه هفته آینده

وزیر اقتصاد در پایان سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص عرضه اموال دولتی شناسایی شده در بازار بورس نیز توضیح داد: ما در این ارتباط به یکسری مصوبات در دولت نیاز داشتیم که در اولین فرصت ممکن انجام شد و هم اکنون نیز اولین گروه اموال دولت در قالب صندوق‌های قابل معامله در بازار سرمایه (ETF) طی دو الی سه هفته آینده عرضه خواهد شد.

 

تیتر یک
  • معیار دلاری برای اجاره مغازه ها+جدول

    اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید