کدخبر: ۳۳۲۳۴۳ لینک کوتاه

شایع ترین آسیب گوشی های موبایل

​اقتصاد نیوز:نتایج یک بررسی نشان می دهد ۷۱ درصد از موارد آسیب دیدن گوشی های هوشمند ناشی از سقوط ناگهانی آنها به علت بی دقتی و شکستن صفحه نمایشگر است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، تحقیقات موسسه OnsiteGo در مورد مهم ترین علل مراجعه کاربران گوشی های هوشمند به تعمیرگاه ها نشان می دهد، بی توجهی در حفاظت از گوشی ها و سقوط ناگهانی آنها بر روی سطوح سخت موجب شکستن نمایشگر تلفن های همراه می شود و در ۷۱ درصد از موارد کاربران به همین علت به تعمیرگاه های گوشی مراجعه می کنند.

روشن نشدن و بالا نیامدن سیستم عامل گوشی عامل ۸ درصد دیگر از مراجعات است. آسیب های سخت افزاری دیگر موجب ۶ درصد مراجعات و نفوذ آب به گوشی باعث ۳ درصد دیگر از مراجعات می شود. در مجموع تنها دو درصد از افراد به خاطر مشکلات نرم افزاری و شارژ گوشی به تعمیرگاه ها مراجعه می کنند. در بسیاری از موارد بی دقتی افراد و نصب نرم افزارهای ثالث تایید نشده بر روی گوشی ها به آنها آسیب می زند و عملکرد تلفن های همراه را مختل می کند که افراد باید به این موضوع هم دقت کنند.

همین بررسی حاکیست تعمیر یا تعویض نمایشگرهای گوشی ها در ۷۷ درصد از موارد ممکن است. اما تعمیر مادربرد آسیب دیده تنها در ۱۴ درصد از موارد و حل مشکل باتری یا دوربین فقط در ۴ و۳ درصد از موارد امکان پذیر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند