کدام چهره در نظرسنجی‌های آمریکا از ترامپ و بایدن محبوب‌تر است؟

کدخبر: 332383
اقتصادنیوز: اگر در شرایط فعلی (بحران پاندمی بیماری کووید-۱۹)، باراک اوباما در ایالات متحده مسوولیت بر عهده داشت چه می‌شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازمارکت واچ بر اساس یک نظرسنجی صورت گرفته از سوی «امور مشورتی پولیتیکو مورنینگ» که روز چهارشنبه نتایج آن منتشر شد، ۵۲ درصد از رای‌دهندگانی که برای انتخابات سال جاری میلادی ثبت نام کرده‌اند، گفته‌اند اگر باراک رئیس‌جمهور بود، در قبال این بیماری بهتر عمل می‌کرد. این در حالی است که تنها ۳۸ درصد گفته ‌اند که ترامپ رئیس‌جمهور بهتری برای شرایط فعلی است.

اما زمانی که بحث مقایسه ترامپ با بایدن شده، نتیجه فرق کرده است. ۴۴ درصد از کسانی که برای انتخابات ثبت نام کرده‌اند، ترامپ را رهبر بهتری برای شرایط فعلی دانسته‌اند و ۳۸ درصد به بایدن رای داده‌اند. این آمار که به شکل تلفنی به دست آمده، در شرایطی مطرح شده است که تقریبا رقابت بایدن با ترامپ برای انتخابات ماه نوامبر قطعی شده است. با این حال بایدن از مدیریت ترامپ درخصوص مهار این بیماری انتقاد کرده و وی را در برابر این ویروس بسیار دست و دلباز و بخشنده معرفی کرده است. بایدن سه‌شنبه شب در گفت‌وگو با سی ان ان گفت: «من آنچه را که ترامپ باید انجام دهد بیان کرده‌ام. من پنج یا شش نکته خاص را که باید، مطرح کرده ام.» من گفتم که ترامپ فرمانده است و باید مسوولیت کار را بر عهده بگیرد. به طور کلی، ۵۴ درصد از پاسخ‌دهندگان که از ۳ تا ۵ آوریل به سوالات جواب داده‌اند، گفته‌اند اقدامات ترامپ را تاکنون مورد تایید قرار نمی‌دهند اما ۴۴ درصد اقدامات ترامپ را مکفی اعلام کرده‌اند. در یک سوال دیگر، ۵۰ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند کاخ سفید در مبارزه با شیوع این بیماری خوب عمل نکرده است. این رقم نشان می‌دهد که نسبت به هفته گذشته ۷ درصد بر تعداد ناراضیان اضافه شده است. در این سوال تنها ۳۸ درصد گفته‌اند که اقدامات ترامپ برای جلوگیری از شیوع این بیماری مثبت بوده است. ۴ درصد هم گفته‌اند اقدامات بیش از حد هم بوده است. این در شرایطی است که ترامپ متهم است اقدامات قاطعانه‌ای درباره جلوگیری از شیوع این بیماری انجام نداده است. این انتقادها بیشتر معطوف به عدم کفایت تست‌ها و نبود دستگاه اکسیژن به اندازه کافی است. طبق گزارشی که دانشگاه جان هاپکینز اعلام کرده است، احتمالا ۴۰۰ هزار نفر در آمریکا آلوده به این بیماری هستند. شهر نیویورک از همه نقاط آمریکا آلوده‌تر است.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید