کدخبر: ۳۳۲۴۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد؛

اطلاع رسانی چین درباره کرونا به آمریکا؛ اوایل ژانویه

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن ابراز همدردی با آمریکا اعلام کرد که در اوایل ژانویه (دی ماه) رسما به آمریکایی‌ها درباره ویروس کرونا اطلاع رسانی شد.

به گزارش اقتصادنیوز، «هوا چونیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در حساب توئیتری خود نوشت: «کووید-۱۹ ویروس ناشناخته‌ای برای نوع بشر است. چین اولین کشوری که آن را گزارش داد و علنی و با شفافیت کامل و مسئولانه به آن پاسخ داد و در عرض دو ماه آن را کنترل کرد».

وی در ادامه افزود: «به آمریکا به طور رسمی در اوایل ژانویه اطلاع رسانی شد. متخصصان آمریکایی اواخر ژانویه در چین بودند و در ۲۵ ژانویه در ووهان توجیه شدند. آمریکا دوم فوریه مرزهای خود با چین را بست اما متاسفانه دوماه بعد آمریکا موارد ابتلا و فوتی داشت.»

وی در توئیت دیگر گفت: «چین با ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت و مساحتی به وسعت ۹.۶ میلیون کیلومتر مربع به این اپیدمی دچار شد. آمریکا قوی بمان».

طی چند ماه گذشته اتهامات مقامات آمریکایی علیه چین درباره شیوع ویروس کرونا با پاسخ و خشم چین مواجه شده است.

دولت آمریکا به دلیل تعلل در پاسخ به ویروس کرونا و عدم اجرای تدابیر لازم برای مقابله با این بیماری تحت فشار و انتقادات زیادی قرار گرفته است.

روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی به نقل از منابع دولتی آمریکا گزارش داد که مشاوران کاخ سفید در ماه ژانویه درباره احتمال شیوع این ویروس در این کشور و ضرر و زیانهای جانی و اقتصادی به ترامپ هشدار داده بودند اما رئیس جمهور آمریکا هیچکدام از آنها را جدی نگرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند