کدخبر: ۳۳۲۵۰۰ لینک کوتاه

آخرین نظرسنجی‌ها درباره رقابت بایدن و ترامپ

اقتصادنیوز؛ خبرگزاری CNN از سبقت گرفتن «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کنونی این کشور در همه پرسی های تازه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ شبکه خبری آمریکایی CNN  عصر یکشنبه به وقت تهران  با استناد به نتایج همه پرسی جدید از پبش افتادن  «جو بایدن»نماینده دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بر رئیس جمهور کنونی این کشور خبر داد.

تحلیلگران شبکه خبری «سی ان ان» با استناد به جدیدترین همه پرسی های این شبکه گفتند که به دنبال کناره گیری «برنی سندرز» از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، اینک «جوبایدن» معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا و دیگر نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری از دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی ایالات متحده  پیش افتاده است.

برنی سندرز، از نامزدهای حزب دموکرات چهارشنبه گذشته اعلام کرد از ادامه رقابت برای معرفی به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انصراف داده است. رئیس جمهور آمریکا دقایقی بعد از اعلام این خبر در توییتی از طرفداران برنی سندرز خواست به حزب جمهوریخواه بپیوندند.

جو بایدن به تازگی در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آلاسکا نیز بر رقبای خود پیروز شد.جو بایدن توانست در مجموع با کسب ۵۵.۳ درصد آرا  پیروز شود.طبق قوانین آمریکا، هر نامزدی که بتواند رای ۱۹۹۱ وکیل انتخاباتی را به دست آورد، نامزد حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند