کدخبر: ۳۳۲۵۲۴ لینک کوتاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد؛

۲  فوتی و یک مفقودی در سیل خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از ثبت دو فوتی و یک مفقودی بر اثر بارش‌های سیل‌آسا در استان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجتبی احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین آمار از خسارت بارش‌های سیل‌آسای بهاری طی دو روز گذشته اظهار کرد: در پی ورود سامانه بارشی و وقوع سیل و آبگرفتگی در سطح استان در شعب شهرستان‌های جوین، جغتای، قوچان، سبزوار، تربیت‌حیدریه، مشهد، خواف، نیشابور، تایباد و تربت‌جام، 550 نفر در قالب 146 خانوار حادثه دیده‌اند که 525 نفر تحت امدادرسانی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد:همچنین تا پایان ساعت 21 روز یکشنبه، 24 فروردین یک مفقودی در خواف و دو فوتی در رشتخوار و خواف نیز گزارش شده است.

احمدی ادامه داد: در این مدت از 97 منزل تخلیه آب صورت گرفته و 111 نفر در قالب 44 خانوار از روستای بهانگر تحت اسکان اضطراری در حسینه و مسجد روستای مهر قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: 41 تیم به ظرفیت 162 نفر تا کنون در تیم‌های اعزامی هلال احمر استان فعالیت داشته‌اند. 11 دستگاه آمبولانس، 19 دستگاه کمک‌دار، 7 دستگاه ست نجات و سه دستگاه سواری به کار گرفته شده است. همچنین تا کنون 51 بسته جیره 72 ساعته، 300 پرس غذای گرم، 92 تخته پتو، دو تخته موکت، دو عدد ست ظرف، یک والور و یک فانوس نیز توزیع شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند