حمله داعش به مناطقی در کرکوک و دیاله

کدخبر: 332555
اقتصادنیوز:منابع عراقی بامداد دوشنبه گزارش دادند که نیروهای ارتش این کشور، حملات داعش به مناطقی در کرکوک و دیاله را دفع کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری شفق نیوز عراق خبرداد، عناصر داعش در ساعات گذشته سه حمله به مناطقی در کرکوک و دیاله انجام دادند که این حملات توسط نیروهای ارتش عراق دفع شد.

عناصر داعش یکشنبه شب به روستای «تل البصل» واقع در منطقه داقوق در جنوب کرکوک و روستای «المنصوریه» واقع در منطقه ملا عبدالله در جنوب غربی کرکوک حمله کردند که این حملات با دخالت ارتش و نیروهای امنیتی دفع و عناصر داعش نیز فرار کردند.

بر اساس این گزارش، در این حملات یک نیروی امنیتی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

همچنین عناصر داعش به منطقه «جلولاء» واقع در شهرستان خانقین استان دیاله حمله کردند که این حمله نیز توسط نیروهای امنیتی و نظامی عراقی دفع شد.

در هفته های گذشته حملات عناصر مسلح عضو داعش به ویژه در منطقع «الوعره» حد فاصل استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله افزایش یافته است.

«نهاد المهداوی» مسوول رسانه ای فرماندهی پلیس دیاله روز یکشنبه از آغاز عملیاتی برای پاکسازی مناطقی در مرکز استان دیاله از تروریست ها خبر داده بود. وی گفت: این عملیات در سه محور آغاز شده و هدف آن پاکسازی منطقه از وجود تروریسم و فرصت ندادن به داعش برای ایجاد مناطق تحرک و فعالیت و همچنین تأمین امنیت روستاهای منطقه است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما