کدخبر: ۳۳۲۶۲۶ لینک کوتاه

مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس:

آمار واقعی تلفات کرونا ۲برابر رقم اعلامی است

اقتصادنیوز؛ پروفسور «جان اشتون» مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس می‌گوید آمار واقعی این کشور بسیار بیشتر از آنچه است که اعلام عمومی می‌شود و دولت این کشور را به دروغگویی متهم کرد.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از فارس؛ یکی از مدیران سابق بخش بهداشت عمومی انگلیس دولت این کشور را به نزدیک شدن به دروغگویی متهم کرد.

پروفسور «جان اشتون»، مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس می‌گوید تعداد افرادی که در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند، ممکن است دو برابر تعدادی باشد که اعلام عمومی می‌شود.

13990125000484_Test_PhotoN

او دلیل این مسئله را به حساب نیاوردن تعداد افرادی دانست که خارج از بیمارستان‌ها، مثل مکانهای نگهداری از افراد خاص می‌میرند، عنوان کرد.

اشتون که زمانی رئیس دانشکده سلامت عمومی هم بوده به اسکای نیوز گفت: در حال حاضر اکثر چیزهایی که اعلام می‌شود خیلی نزدیک به دروغ است و باید به هر قیمتی شده مانع آن شویم.

وی افزود: شاید رقم واقعی یک و نیم برابر باشد...حتی ممکن است دو برابر باشد...می‌دانید اگر به من باشد می‌گویم وقتی آنها اعلام می‌کنند ۱۰ ما باید بگوییم ۲۰...واقعیت من از واقعیت آنها بهتر نیست؟

این کارشناس و مقام سابق بخش بهداشت انگلیس در ادامه گفت: چیزی که در روزهای گذشته بسیار نگران‌کننده بوده این است که به نظر نمی‌رسد دولت واقعا بداند چند دکتر و پرستار جان خود را از دست داده‌اند. فقط کافی است یکی از کارمندان را در وایت‌هال (یکی از خیابانهای لندن) ببینید و از او آمار بیمارستانها را بپرسید و بعد روی یک کاغذ جمع کنید تا متوجه شوید..کار سختی نیست.

او همچنین به اظهارات وزیر بهداشت این کشور، «مت هنکاک» اشاره کرد که گفته بود تجهیزات حفاظت شخصی که کادر درمانی استفاده می‌کند، منبع ارزشمندی است و گفت سخنان او که تلویحا کادر درمان را به هدر دادن این لوازم متهم می‌کرد، چیزی فراتر از غیرقابل‌قبول است.

پیش از این «جرمی فِرار»، مدیر موسسه «وِلکام تراست» و عضو گروه مشاوران علمی دولت انگلیس در امور اضطراری، در یک برنامه در شبکه بی‌بی‌سی درباره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در انگلیس گفت این کشور در حالت خوشبینانه به یکی از کشورهای اروپایی که کرونا آن را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده تبدیل خواهد شد و در بدترین حالت به کشوری که در اروپا شدیدترین ضربه را از شیوع این بیماری به لحاظ تعداد مبتلایان و قربانیان خواهد خورد.

بنابر آخرین آمارها، انگلیس با ۸۴ هزار و ۲۷۹ مبتلا و ۱۰ هزار و ۶۱۲ فوتی یکی از کشورهای اروپایی است که بیشترین درگیری را با کرونا دارد. نخست‌وزیر این کشور هم که به کرونا مبتلاست و چندین روز را در آی‌سی‌یو به سر برد، دیروز برای گذراندن دوران نقاهت به محل زندگی خود بازگشت.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند