کدخبر: ۳۳۲۶۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شبکه آموزشی شاد برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی فعال شد

اقتصاد نیوز:رییس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره فعالیت شبکه دانش آموزی شاد اظهار داشت: این شبکه آموزشی برای مقطع ابتدایی فعال شده و مدارس منتخب توانسته‌اند آموزش خود را در این فضای ایمن مجازی آغاز کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز،مهدی شرفی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره فعالیت شبکه دانش آموزی شاد اظهار داشت: این شبکه آموزشی برای مقطع ابتدایی فعال شده و مدارس منتخب توانسته‌اند آموزش خود را در این فضای ایمن مجازی آغاز کنند.

وی افزود: سایر مدارس نیز به مرور زمان به شبکه شاد اضافه می شوند. این شبکه زیرساختی است که فضای یادگیری را برای تمامی دانش آموزان بدون هیچ محدودیتی فراهم کرده است.

رییس مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش عنوان کرد: زیرساخت شبکه اجتماعی شاد در واقع نقطه اتصال میان دانش آموزان و معلمان است اما برای استفاده نیاز است تا همه دانش آموزان برای حضور در این فضای آموزشی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

شرفی عنوان کرد: میزان استفاده دانش آموزان از شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) به ظرفیت فناوری ارتباطات، شبکه اینترنت و دستگاه های هوشمند خانواده ها و معلمان بستگی دارد. با این حال زیرساخت های لازم توسط آموزش و پرورش برای همه دانش آموزان مهیا شده است.

به گفته وی، جدول برنامه درسی دانش آموزان را معاونان آموزشی وزارت آموزش و پرورش تعیین کرده و این برنامه ها در واقع مطابق برنامه هفتگی کلاس های حقیقی تعیین شده است؛ اما با توجه به اینکه کشش یادگیری مجازی سنگین تر است، این آموزش ها تقریبا نصف ساعات درسی هفتگی دانش آموزان درنظرگرفته شده است.

رییس مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره همکاری این سازمان در شبکه شاد با بخش خصوصی گفت: همچنین آموزش و پرورش قصد دارد تا در فاز بعدی کار از تمام ظرفیت بخش خصوصی از پیام رسان گرفته تا تولیدکنندگان ابزارهای آموزشی الکترونیکی که بتوانند خدمات آموزشی دهند، استفاده کند.

شرفی در پایان تاکید کرد: هر مجموعه تولیدکننده ابزارهای کمک آموزشی و آموزشی می توانند به آموزش و پرورش خدمات دهند، درحال حاضر بحث فراخوان این موضوع هم مطرح است تا مدیران مدارس به صورت اختیاری از خدمات این تولیدکنندگان در بخش آموزشی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون ادامه دار شده است و هر چند آموزش و پرورش سعی کرده است با استفاده از توان و تجربه معلمان و همکاری رسانه ملی روند آموزش تعطیل نشود اما آموزش در تلویزیون نتوانست به طور کامل نیازهای آموزشی دانش آموزان را مرتفع کند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به وجود خلاءهایی در آموزش از راه دور برای دانش آموزان از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داده بود.

اکنون پس از گذشت یک ماه از وعده وزیر سرانجام شبکه اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان «شاد» آماده شده و در خدمت نظام آموزشی قرار گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند