کدخبر: ۳۳۲۷۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اردوغان: مقررات منع آمد و شد باز هم اعمال می‌شود

اردوغان: مقررات منع آمد و شد باز هم اعمال می‌شود

اقتصادنیوز: رئیس جمهور ترکیه عصر روز دوشنبه در سخنرانی گفت که شنبه و یکشنبه آینده باز هم مقررات منع آمد و شد در این کشور اعمال می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه عصر روز دوشنبه گفت که در چارچوب مقابله با شیوع ویروس کرونا، مقررات منع آمد و شد پایان هفته جاری (شنبه و یکشنبه آینده) در این کشور اعمال خواهد شد.

وی که در سخنرانی تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود:‌ «ترکیه تا کنون به ۳۴ کشور کمک‌های پزشکی ارسال کرده و به ارائه کمک‌ها در روزهای آتی ادامه خواهد داد.»

اردوغان با اشاره به استعفای وزیر کشور گفت: «درخواست سویلو برای استعفا را رد کرده و از وی خواستم تا به وظیفه خود ادامه دهد.»

شب گذشته  «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در پیامی در صفحه شخصی‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر از سمت خود استعفا کرد. 

استعفای وی پس از آن صورت گرفت که انتقادها از وزیر کشور به دلیل نحوه اداره بحران کرونا به شدت افزایش یافت.

سویلو  یکشنبه شب در توییت دیگری مسئولیت ازدحام چند شب پیش در شهرهای این کشور که انتقادات زیادی به همراه داشت را برعهده گرفت. 

پس از اعلام مقرات منع آمد و شد در ترکیه، بیش از 250 هزار شهروند این کشور به بازارها سرازیر شدند تا ما یحتاج خود را تامین کنند که همین موضوع سبب ازدحام جمعیت و افزایش شیوع احتمالی ویروس کرونا گردید.

بر اساس آخرین آمار، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به بیش از ۶۱ هزار نفر رسیده و تعداد قربانیان نیز به ۱۲۹۶ نفر رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند