کدخبر: ۳۳۲۷۳۸ لینک کوتاه

درآمد روزانه شهرداری تهران از طرح ترافیک چقدر است؟

اقتصاد نیوز:شهرداری تهران برای کنترل ترافیک پرحجم پایتخت سال ها است که طرح ترافیک را اجرا می کند. جدا از این کمک،شهرداری از این بابت درآمد خوبی هم کسب می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز،عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران در خصوص انتقادات مطرح شده درباره اجرای طرح ترافیک از سوی اعضای شورای شهر به خبرگزاری فارس گفت: هفته گذشته که طرح ترافیک در پایتخت لغو شده بود بسیاری در شورای شهر خواستار اجرای آن شدند، اما اکنون که این طرح اجرایی شده درخواست لغو آن را دارند.

  مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران در ادامه درباره تاثیر اجرای طرح ترافیک بر روی افزایش مسافران حمل و نقل عمومی به ویژه مترو گفت: قطعا با اجرای این طرح مسافران حمل و نقل عمومی به ویژه مترو افزایش می یابد، اما در صورت عدم اجرای آن باید شاهد قفل شدن معابر باشیم.

سعیدیان فر در پاسخ به اینکه آیا شورای ترافیک امروز جهت بررسی لغو طرح ترافیک تشکیل می شود یا خیر؟ گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده ولی در صورتی که ستاد مقابله با کرونا یا شورای ترافیک این موضوع را تصویب کند قطعاً شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد.

وی در پایان در درباره درآمد شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیک گفت: درآمد شهرداری حاصل از طرح ترافیک روزانه یک میلیارد و نیم است که این رقم در یک سال به حدود 300 تا 350 میلیارد تومان می رسد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند