کدخبر: ۳۳۲۷۴۰ لینک کوتاه

مردم برزیل نمی‌دانند به حرف رئیس‌جمهور گوش دهند یا وزیر بهداشت!

اقتصادنیوز: وزیر بهداشت برزیل ضمن انتقاد از رئیس‌جمهوری کشورش به خاطر کم‌اهمیت جلوه دادن تهدید شیوع ویروس کرونا، از دولت خواست تا در مبارزه با این بحران، صدای واحد و متحد داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، انریکه ماندتا، وزیر بهداشت برزیل در مصاحبه‌ای تلویزیونی بدون اشاره مستقیم به نام ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری این کشور از مردمی که در مکان‌های عمومی تجمع می‌کنند نیز انتقاد کرد.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم با یک صدای واحد و متحد سخن بگوییم؛ چرا که در غیر این صورت، مردم برزیل دچار شک و تردید می‌شوند. آنها نمی‌دانند که به حرف وزیر بهداشت گوش دهند یا به حرف رئیس‌جمهور. آنها باید به حرف‌های چه کسی گوش دهند؟

وزیر بهداشت و رئیس‌جمهوری برزیل همچنان درباره شیوع ویروس کرونا با یکدیگر اختلاف دارند؛ به طوری که بولسونارو از سیاست‌های فاصله اجتماعی و قرنطینه انتقاد کرده و تأکید دارد که اوج بحران کرونا سپری شده است.

آمار وزارت بهداشت برزیل نشان می‌دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۱۲۲۳ تن رسید که نسبت به آمار روز شنبه ۹۹ مورد افزایش نشان می‌دهد. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا نیز در برزیل به ۲۲ هزار و ۱۶۹ تن رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند