کدخبر: ۳۳۲۷۴۷ لینک کوتاه

حاجی میرزایی: آموزش مجازی با قوت و جدیت پیگیری می شود

اقتصادنیوز: وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش مجازی به عنوان جایگزین رسمی آموزش حضوری در مدت تعطیلی مدارس با قوت و جدیت پیگیری خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نهصد و هفتاد و سومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه این جلسه با توجه به شرایط روز جامعه به صورت فوق‌العاده برگزار می‌شود و دستور کار آن در مورد تعیین تکلیف فعالیت‌های آموزشی و چگونگی برگزاری امتحانات و در ادامه جلسه گذشته است، اظهار کرد: در بین جلسه قبل و فعلی سامانه آموزشی دانش‌آموزان راه‌اندازی و معلمان و دانش‌آموزان مدارس دوره ابتدایی در این سامانه ثبت‌نام کردند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۸۴ هزار کلاس درس تشکیل شده است؛ همچنین ۲۲۰ هزار معلم در این شبکه ثبت‌نام کرده‌اند و عملیات آموزشی در برخی استان‌ها در حال برگزاری است‌.

حاجی‌میرزایی افزود: ممکن است درصدی از دانش‌آموزان به دلایلی، امکان اتصال به این شبکه را نداشته باشند که در مرحله دوم برای حل این موضوع اقدام خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در مورد استمرار تعطیلی یا بازگشایی فعالیت مدارس گفت: با ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت بیماری در کشور و میزان لزوم پایبندی به رعایت سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی که در جلسه هفته آینده ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه خواهد شد در مورد نحوه فعالیت مدارس تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تصریح کرد: آموزش مجازی به عنوان جایگزین رسمی آموزش حضوری در مدت تعطیلی مدارس با قوت و جدیت پیگیری خواهد شد و تلاش‌های ارزشمند و متنوعی که در این مدت از سوی مدیران، معلمان مدارس و خانواده‌ها در ارائه آموزش‌های غیرحضوری انجام شده است به صورت منظم‌تر و سازمان یافته‌تر استمرار می‌یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند