آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک از سی‌ام فروردین ماه

کدخبر: 332837
اقتصادنیوز: فرماندار تهران گفت: فعالیت کسب و کارهای کم ریسک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سی ام فروردین ماه آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، معاون استاندار و فرماندار تهران گفت: مردم باید بدانند که اجرای فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی تنها برای فعالیت اصناف و کسب و کارهای کم ریسک نیست و به هیچ‌وجه نباید این طور تلقی شود که این ویروس به طور مطلق از بین رفته است و همه پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت رعایت شود، کماکان در خصوص اجتماعات و مراکز پر ریسک محدودیت‌ها وجود دارد.

عیسی فرهادی با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک به معنای تغییر شرایط فاصله گذاری اجتماعی و عدم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی نیست، اگر همکاری و همراهی مردم و رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌ها با همین روالی که تاکنون انجام گرفته، ادامه یابد می‌توانیم امیدوار باشیم که به تدریج به شرایط قابل اطمینانی در مقابله با کرونا دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه باید بدانیم پس از پشت سر گذاشتن محدودیت‌های حداکثری برای مقابله با ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌بایست مورد توجه قرار گیرد، افزود: بر این اساس، آموزش و اطلاع‌رسانی برای آحاد جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا مردم بتوانند پروتکل‌های مرتبط با کسب و کار خود و آن دسته از مشاغلی که تأمین کننده ضروریات مردم هستند، فراگرفته و نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشند.

فرهادی خاطر نشان کرد: سامانه‌ای که وزارت بهداشت و درمان برای ثبت‌نام کسب و کارها راه‌اندازی کرده است اقدام بسیار مؤثر و مفیدی است در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اصناف هماهنگ کردند که هر صنفی می‌خواهد شروع به کار کرده و کسب و کاری فعال شود، وارد آن سامانه شود و در آن سامانه ثبت نام و کد مربوط را دریافت کند و همیشه وزارت بهداشت از طریق این سامانه با آنها مرتبط باشد. که هم می‌تواند تا اندازه زیادی ما را به نقطه اطمینانی برای رعایت بهداشت و مدیریت مقابله با ویروس نزدیک کند و هم به وسیله آن کسب و کارها به نوبت شروع به کار کنند.

فرهادی بیان کرد از شنبه سی‌ام فروردین کسب و کارهای کم‌ریسک با همان پروتکل‌های بهداشتی و با همان اتصال به سامانه و دریافت کد شروع می‌شود؛ در خصوص کسب و کارهای پر ریسک هم با پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها و بررسی‌هایی که صورت می‌پذیرد تصمیم گیری شده و بعد از اتمام بررسی‌ها در اطلاع بعدی به مردم خبر داده می‌شود. از اصناف و کسبه و مردم خواستاریم همانطور که در مراحل اولیه و اجرای محدودیت‌ها با همکاری و همیاری بسیار خوب خود با مسئولین توانستند کمک شایانی در کنترل ویروس انجام دهند در مرحله فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی نیز انتظار مسؤولین همراهی و همدلی آنان در تمامی موارد از نظر بهداشت و سایر موارد لازم و ضروری است و مردم شریف باید بدانند که اجرای فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی تنها برای فعالیت کسب و کارهای کم ریسک نیست و به هیچ‌وجه نباید این طور تلقی شود که این ویروس و اپیدمی آن به طور مطلق از بین رفته است و همه پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت رعایت شود.

وی ادامه داد: بر این اساس کماکان در خصوص اجتماعات و مراکز پر ریسک محدودیت‌ها وجود دارد و مردم نباید برای کارهای غیرضروری از منزل بیرون بیایند و مسئولین کماکان از مردم انتظار دارند در رعایت پروتکل‌ها دقت کرده و در شرایطی که کار ضروری ندارند در منزل بمانند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما