کدخبر: ۳۳۲۸۸۷ لینک کوتاه

چرا بحرین پس از ۴سال به ایران هواپیما فرستاد؟

اقتصادنیوز؛ برای نخستین بار از زمان مختل شدن روابط سیاسی تهران-منامه در دی‌ماه ۹۴، یک شرکت هواپیمایی بحرینی اعلام کرد که روز دوشنبه (دیروز) اولین پرواز خود را به ایران انجام داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ شرکت هوایی «الخلیج» بحرین روز دوشنبه اعلام کرد که برای بازگرداندن اتباع بحرینی، یک فروند هواپیما به ایران اعزام کرده است.

به نوشته وبگاه الخیج اونلاین، بیش از دو ماه است که افزون بر هزار نفر از اتباع بحرینی که برای زیارت به ایران آمده بودند، به علت مسدود شدن مسیرها در سایه شیوع ویروس کرونا قادر به بازگشت نبودند.

 در بیانیه این شرکت هوایی متعلق به دولت بحرین آمده است که به انجام پروازها برای بازگرداندن اتباع بحرینی ادامه می‌دهد. این برای اولین بار در چهار سال گذشته است که پروازی از بحرین به ایران صورت می‌گیرد. روابط سیاسی دو کشور از دی ماه سال ۱۳۹۴ در پی تبعیت منامه از سیاست‌های دولت سعودی علیه ایران قطع شد.

در هفته‌های گذشته انتقادات زیادی به دولت بحرین در خصوص بی توجهی به اتباع خود در دیگر کشورها صورت گرفت. تا کنون در این کشور ۱۳۴۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و شش نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند