کدخبر: ۳۳۳۱۲۰ لینک کوتاه

وزیر انرژی عربستان:

ما و روسیه عضو یک خانواده هستیم

اقتصادنیوز:وزیر انرژی عربستان روابط کشورش با روسیه را «خانوادگی» توصیف و تاکید کرد:«دو کشور قادر به حل اختلافات‌شان هستند و ریاض برای «طلاق» از مسکو برنامه ریزی نمی‌کند.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ عبدالعزیزفرزند ملک سلمان وزیر انرژی عربستان در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ آمریکا گفت: روابط عربستان با روسیه که بزرگ‌ترین شریک ریاض در اوپک است، در اوایل مارس از مرحله «بحرانی» عبور کرد.

وی ادامه داد: همانند هر خانواده‌ای که در میان اعضای آن اختلافاتی پیش می‌آید ما هم اختلافاتی داریم اما همواره این مسائل را حل می‌کنیم و این باعث می‌شود که خانواده ما فقط قوی‌تر شود. البته اگر امیدم نقش بر آب شود، متاسفم اما ما برای طلاق از روسیه برنامه ریزی نمی‌کنیم.

طبق گفته او، دو صادرکننده نفت در گروه ۲۰ می‌توانند کاهش حدود هفت میلیون بشکه تولیدات نفتی در روز از طرح کلی کاهش ۲۰ میلیون بشکه در روز در بازار را به عهده بگیرند. بن سلمان اضافه کرد، جزئیات این مساله امروز، چهارشنبه مشخص خواهند شد.

او تصریح کرد: حجم واقعی آنچه ما کاهش خواهیم داد بسیار بیشتر از رقم اعلام شده، است (۹.۷ میلیون بشکه تقریبا در روز). تنها تولید اوپک به اضافه اینکه ما در حدود ۱۲.۵ میلیون بشکه در روز را کاهش خواهیم داد البته اگر کاهش روزانه در عربستان، امارات و کویت را در نظر بگیریم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند