کدخبر: ۳۳۳۲۱۰ لینک کوتاه

کلاهبرداری ۱۰ میلیارد تومانی از خریداران خودرو

اقتصادنیوز : مردی که به همراه شش همدستش شرکت صوری لیزینگ خودرو راه انداخته و ۱۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است، دستگیر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه شرق، 30 مالباخته اواخر سال گذشته به دادسرای ناحیه ۶ تهران رفتند و علیه فردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند. این پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره 14 پلیس آگاهی قرار گرفت. یکی از مالباختگان گفت: با شرکتی آشنا شدم که در زمینه فروش قسطی خودرو فعالیت می‌کرد. 

قراردادی با این شرکت بستم و مبلغ 30 میلیون تومان پرداخت کردم و قرار شد 30 روز بعد خودرو را تحویل بگیرم اما نه‌تنها از اتومبیل خبری نشد بلکه وقتی برای پیگیری موضوع به دفتر شرکت رفتم، فهمیدم آنجا تخلیه شده است. این‌گونه بود که متوجه شدم فریب خورده‌ام و از من کلاهبرداری شده است.

کارآگاهان در جریان بررسی‌های خود پی بردند این مالباخته کمترین مبلغ را به شرکت صوری پرداخت کرده و دیگر مشتریان فرد کلاهبردار پول‌هایی از 30 میلیون تا 600 میلیون تومان به حساب شرکت واریز کرده‌اند. این افراد چند ماه منتظر دریافت خودرو مانده و در نهایت با فرار مدیر شرکت و تعطیلی دفتر مواجه شده بودند.

کارآگاهان مشخصات مدیر شرکت صوری را بررسی کردند و فهمیدند او با هویت‌های جعلی در شمال و شرق تهران دفاتری را راه‌اندازی کرده و نقشه خود را در پوشش لیزینگ خودرو پی گرفته است. آنها بعد از مدتی تحقیق هویت واقعی متهم 33ساله را به دست آوردند و فهمیدند او مجرمی حرفه‌ای و سابقه‌دار است که قبلا نیز دو بار به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده و به زندان رفته اما هر دفعه بعد از آزادی اعمال مجرمانه خود را پی گرفته است. همچنین معلوم شد این فرد از سوی مراجع مختلف قضائی تحت تعقیب است و پرونده‌های متعددی دارد.

درحالی‌که دستور دستگیری متهم اصلی و سایر همدستانش در این کلاهبرداری 10میلیارد تومانی صادر شده بود، مأموران با انجام تحقیقات تخصصی توانستند ردی از متهمان در منطقه ولنجک به ‌دست بیاورند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه روز سه‌شنبه در یک عملیات پیچیده پلیسی سرکرده باند به همراه شش همدستش دستگیر شدند و به اداره چهاردهم انتقال یافتند، تصریح کرد: با توجه به دستگیری اعضای  این باند و اعتراف صریح آنان به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند