کدخبر: ۳۳۳۲۱۷ لینک کوتاه

​ریزش ۶۵ خانه و معبر طی دو ماه دریکی از مناطق تهران

اقتصادنیوز :شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به تخریب، ریزش و فروریزش ۶۵ معبر و خانه قدیمی در این منطقه تنها طی دو ماه، از نهادهای تصمیم گیر درخواست کرد که برای بافت‌های فرسوده منطقه ۱۲ چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،علی محمد سعادتی اظهار کرد: متأسفانه سیاست‌های تشویقی ناکافی دولت برای نوسازی بافت های فرسوده، به سازی و مرمت بافت‌های تاریخی  و عدم حمایت کافی نظام بانکی و عدم ایفای تعهدات دستگاه های خدمات رسان و ضعف طرح های توسعه‌ای در منطقه 12 ، سبب شده است که متاسفانه روند فرسودگی طی سالهای اخیر در این منطقه با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی افزود: بعضا ضوابط متعارض، موردی و مبهم در خصوص حفاظت از محدوده‌های تاریخی، یکپارچه سازی و کمی نگری در خصوص ضوابط میراث مرتبط با بافت تاریخی، موجب افت کیفیت فرهنگی در سطح محلات و افزایش آسیب های اجتماعی شده که در نهایت شاهد تقویت روند مهاجرت از منطقه مرکزی به ویژه بافت تاریخی هستیم.

سعادتی با بیان اینکه عدم استقبال شهروندان به سکونت و افت کیفیت زندگی باعث افزایش ابنیه متروکه و اختلال در نظام اجرایی توسعه و نوسازی شهری می‌شود، گفت: از همه نهادهای سیاست گذار و مراجع قانونی تصمیم گیر درخواست می کنم که منطبق با واقعیت‌های شهر در فرآیند تقویت سکونت و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده اعم از ارزشمند و غیرارزشمند آستین همت بالا بزنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند