کدخبر: ۳۳۳۲۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

علامت گذاری متروی تهران

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران به منظور رعایت فاصله اجتماعی صد درصد نشانه گذاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه مصوبه ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس مبنی بر حضور فیزیکی روزانه ۵۰ درصد کارکنان، با هدف حضور حداقلی کارکنان و ارباب رجوع در ادارات اعلام شد، افزود: کار نشانه گذاری برای رعایت فاصله اجتماعی در کمتر از یک هفته به اتمام رسید و دلیل اینکه این کار تا به امروز طول کشید تعطیلی مشاغل چاپخانه برای چاپ برچسب بود و همین امر موجب تأخیر در نصب علائم شد.

وی تصریح کرد: در این هفته با افزایش نسبی مسافر روبرو شدیم ما برای خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان از همه ظرفیت مترو استفاده کرده و هیچ یک از قطارهایمان را در پارکینگ‌ها متوقف نکرده‌ایم تا از ازدحام مسافری در ایستگاه های خطوط هفتگانه جلوگیری کنیم.

نوبخت خاطرنشان کرد : هر آنچه در اختیار داشتیم را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفتیم.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک و دستکش برای همه مسافران مترو باید در اولویت قرار گیرد که از آن‌ها درخواست می‌شود از این ملزومات بهداشتی استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه، وی درخصوص جداسازی واگن‌های بانوان نیز گفت: هیچ تغییری در سیاست های کلی ایجاد نشد و سال هاست طرح جدا سازی بانوان در حال اجرا است و علایم آن برروی تمامی قطارها نصب شد و بر روی سکوهای ایستگاه ها هم مشخص است و بیشتر مسافران با این موضوع آشنا هستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه این طرح متوقف نشده افزود: با توجه به شرایط ویژه ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده مجبور هستیم درچند نوبت قطارها را ضد عفونی کنیم و به همین دلیل مدل جداسازی را تغییر داده ایم تا همکاران در هنگام ضد عفونی به راحتی برای ضدعفونی کردن قطارها اقدام کنند و امیدواریم که آقایان با رعایت این حریم، از ورود به دو واگن ابتدایی و انتهایی قطار که برای بانوان در نظر گرفته شده است، اجتناب کنند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند