کدخبر: ۳۳۳۳۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
گزارش کمیته تحقیق ترور سردار سلیمانی و المهندس اعلام شد

گزارش کمیته تحقیق ترور سردار سلیمانی و المهندس اعلام شد

اقتصادنیوز: برخی منابع خبری به نقل از محمد سالم الغبان رئیس فراکسیون فتح پارلمان عراق از پایان یافتن کار کمیته تحقیق و بررسی ترور «سردار سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس حشد الشعبی خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش پایگاه خبری نورنیوز این تحقیقات که با محوریت احتمال تبانی و دخالت عوامل عراقی در خصوص ترور این فرماندهان انجام شد مشخص کرده است که هیچگونه تبانی در این خصوص وجود نداشته است.

سردار سلیمانی مخفیانه به عراق نمی آمد تا آمریکا برخی افراد عراقی را برای هدف قرار دادن وی آماده کند بلکه به صورت رسمی و بر اساس چارچوب های روتین به عراق سفر می کرد.

بر اساس این گزارش در سفر اخیر دریابان علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به عراق، وی در دیدار با مسئولین عالی سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی این کشور ضمن تاکید بر ضرورت بررسی همه جانبه، دقیق و مستند احتمال همکاری عوامل عراقی در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، خواستار تسریع در ارائه گزارش نهایی در این خصوص شده بود.

هنوز هیچ یک از مقامات عالی سیاسی و امنیتی عراق در قبال خبر اعلام شده از سوی رئیس فراکسیون الفتح در پارلمان عراق واکنشی نشان داده اند.

بر اساس این گزارش، نور نیوز نمی تواند مستقلا محتوای خبر اعلام شده از شوی محمد الغبان نماینده پارلمان عراق را تایید کند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند