کدخبر: ۳۳۳۳۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
چگونه از ورود کرونا به خانه جلوگیری کنیم؟

چگونه از ورود کرونا به خانه جلوگیری کنیم؟

اقتصاد نیوز:یکی از مهمترین نکاتی که از دید بسیاری از افراد در دوران همه گیری کرونا مورد توجه قرار دارد این است که چگونه از ورود ویروس به خانه خود پیشگیری کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، در همه گیری‌های COVID-۱۹ از بسیاری از افراد خواسته شده است که تا حد ممکن در خانه بمانند یا دورکاری کنند. با این حال، حتی وقتی خودمان را قرنطینه می‌کنیم و مسافت اجتماعی را تمرین می‌کنیم، گاهی اوقات برای خرید وسایل ضروری، پیاده روی یا خرید مواد غذایی نیاز به خروج از قرنطینه داریم. حال سؤال این است که بعد از بیرون رفتن چگونه از ورود ویروس کرونا به خانه و آلودگی خانه پیشگیری کنیم.

در روز‌های همه گیری کرونا بسیاری از ما سعی می‌کنیم با برخی تکنیک‌ها از ورود ویروس کرونا به خانه خود پیشگیری کنیم. دکتر آرون‌ای گلت، اپیدمیولوژیست و رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مونت سینای در ایالات متحده می‌گوید: «وقتی وارد خانه خود می‌شوید، هوشمندانه‌ترین کاری که باید انجام دهید شستن دست‌ها است.»

چگونه از ورود کرونا به خانه جلوگیری کنیم؟ / از نحوه باز کردن بسته‌های پستی تا نظافت روزانه گوشی هوشمند
برای امنیت، ایده خوبی است که قبل از ورود به خانه خود کفش و پالتو (یا انواع لباس‌های بیرون، مثل مانتو، کت و ...) را از تن در بیاورید، اما گلت می‌گوید تا زمانی که فاصله خود را از دیگران حفظ کردید بیش از حد نگران نباشید. او می‌گوید: «من مطمئن نیستم که لازم باشد همه لباس‌های بیرون خود را با ظن آلودگی از تن خارج کنید. البته اگر شما تمام روز در بیمارستان کار کرده اید و بیماران را از نزدیک می‌بینید، شرایط متفاوت خواهد بود، اما برای مردم عادی لزومی وجود ندارد تا این حد نگران لباس‌های بیرون خود باشند.»

درمورد مواد غذایی که به خانه می‌آورید، نیز گلت توصیه‌های مشابهی دارد. او می‌گوید: «دست‌های خود را قبل از خوردن هر چیزی بشویید. اگر چیزی می‌خورید که مانند یک سیب قابل شستشو است، آن را با دقت بشویید. درمورد غذای آماده رستوران نیز، غذا را از بسته‌ای که در آن وارد خانه شده است خارج کرده و بسته را دور بیندازید، دستان خود را بشویید و غذا را بخورید، اگر غذا قابلیت حرارت دهی دارد، می‌توانید آن را مجددا در فر یا مایکروفر حرارت دهید.»

وسایلی مانند کیف پول، کلید‌ها، ساعت، عینک و تلفن شما همه چیز‌هایی هستند که باید روزانه تمیز کنید. پاک کردن آن‌ها هر بار که از خارج خانه وارد می‌شوید، یک عادت هوشمندانه است، اما بازهم گلت می‌گوید مهمترین مسئله این است که در صورت استفاده از این موارد خارج از خانه از لمس صورت خود جدا اجتناب کنید.

چگونه از ورود کرونا به خانه جلوگیری کنیم؟ / از نحوه باز کردن بسته‌های پستی تا نظافت روزانه گوشی هوشمند
اگر نگران COVID-۱۹ در مورد بسته‌ها و نامه‌های وارد شده به منزل هستید، با احتیاط و تمیز کردن مشابه با مواد غذایی در این مورد نیز رفتار کنید. گلنت می‌گوید: «استفاده از هرگونه مواد ضد عفونی کننده بهتر از عدم استفاده است. می‌توانید از دستکش برای باز کردن بسته‌های پستی خود استفاده کنید و در صورت لمس سطوح مرتبط با این بسته‌ها حتما دستان خود را شستشو دهید.»

با توجه به عدم اطمینان درباره نحوه انتشار COVID-۱۹، هرگز نمی‌توانید دقیقا مطمئن باشید که ویروس وارد خانه نشده است، اما رعایت همین نکات ساده نیز تا حد زیادی به شما کمک می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند