کدخبر: ۳۳۳۴۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ویروس کرونا چه زمانی و چگونه به پایان می رسد؟

​اقتصاد نیوز:ویروس کرونا – CoronaVirus به یک پاندمی یا همه گیری تبدیل شده و تلفات زیادی در سراسر جهان داشته است. اما آیا بیماری کووید ۱۹ پایانی دارد و پایان کروناویروس چه زمانی و به چه شکلی خواهد بود؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از گجت نیوز، سال ۲۰۲۰ میلادی با یک کابوس شوم آغاز شد و آن چیزی نیست جز کروناویروس – CoronaVirus یا بیماری کووید ۱۹ – Covid 19 که در عرض چند ماه کل جهان را فرا گرفت. طبق اطلاعات موجود، این ویروس خطرناک از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و به سرعت به بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران رسید. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و حدود ۱۴۵ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

از آخرین روزهای سال ۱۳۹۸ بود که کروناویروس در ایران نیز شیوع پیدا کرد و متاسفانه تاکنون نزدیک به ۷۸ هزار نفر در کشورمان به این ویروس مبتلا شده‌اند و نزدیک به ۵ هزار هم‌وطن نیز جان خود را از دست داده‌اند. متاسفانه این آمار همچنان رو به افزایش است و مشخص نیست این کابوس چه زمانی دست از سر ما برمی‌دارد. در ویدیوی امروز گجت تی وی می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا پاندمی کووید ۱۹ یا کرونا پایانی دارد؟

یک محقق حدود دو سال پیش مقاله‌ای نوشت و سه روش را معرفی کرد که چگونه یک پاندمی یا بیماری همه گیر به پایان می‌رسد. به هر حال همه ما باید دست به دست هم دهیم و از روش‌های مختلف مانند قرنطینه شدید با این بیماری مقابله کنیم و در کنار آن نیز دانشمندان و پزشکان برای کشف دارو و واکسن کرونا تلاش کنند. 

این مطلب برایم مفید است
130 نفر این پست را پسندیده اند