کدخبر: ۳۳۳۴۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اقدامات مدیران کدام شهر در زمینه بحران کرونا، مدیران ارشد وزارت بهداشت را شگفت‌زده کرده است؟

اقدامات مدیران کدام شهر در زمینه بحران کرونا، مدیران ارشد وزارت بهداشت را شگفت‌زده کرده است؟

اقتصادنیوز : معاون وزیر بهداشت از عملکرد درخشان کهگیلویه و بویراحمد در مبارزه با کرونا شگفت‌زده شد.

به گزارش اقتصادنیوز ایرج حریرچی عصر امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک به استاندار و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل اقدامات موثر  و دستاوردهای چشمگیر مبارزه با کرونا اظهار کرد: شما در غربالگری ۹۸ نیم درصد اقدام کرده‌اید در حالی که درصد کشوری تا ۸۵ درصد است.

وی با بیان این‌که شما قسمت دوم غربالگری را هم انجام داده‌اید تصریح کرد: فکر می‌کردم شما جزء استان‌های باشید که با توجه ارتباط مردمی و آب و هوا شیوع قابل توجهی داشته باشید اما عامل اصلی وضعیت خوب کنونی استان اقداماتی که سیستم مدیریتی و علوم پزشکی یاسوج انجام داده است.

وی گفت: جزء استان‌های با شیوع کم هستید  و نسبت به متوسط کشوری تقریبا نصف موارد ابتلا را دارید شما توانستید با اقداماتی که انجام دادید خطر را کم کنید و در یک کلام کمترین میزان ابتلا، بستری  و مرگ و میر را دارید، افتخار بزرگی است که کمترین تعداد بر اثر کرونا تلفات داشته‌اید.

وی گفت: شما مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه علوم پزشکی با چنگ و دندان و با امکانات محدود این موفقیت را کسب کرده‌اید در حالی که یکی از استان‌های کشور با جمعیت چهار و نیم میلیون نفر ظرفیت تست آن‌ها 200 نفر در روز است  و شما با 700 هزار نفر 300 تا 350 تست روزانه داشته‌اید نتیجه کار درخشان شماست.

حریرچی افزود: تست شما نسبت به کشور دو برابر است هر چند دانشگاه کوچکی دارید و از این لحاظ باید به کهگیلویه و بویراحمد و دست اندرکاران مقابله با کرونا تبریک گفت و از همه مهم‌تر در حالی که دو برابر میانگین کشوری تست داده‌اید اما این تست‌ها با سایر نقاط متفاوت است.

معاون وزیر بهداشت گفت: بسیاری از استان‌ها از کسانی تست گرفته‌اند که میانگین سن آن‌ها 65 سال بود  ولی میانگین تست شما حدود 40 سال بوده است که کار درست را شما انجام دادید.

این مسؤول در ادامه با مقایسه علوم پزشکی یاسوج با علوم پزشکی شیراز که آن‌ها روزانه 1500 تست انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: این اقدام به اضافه تعداد کم فوتی‌ها  و تعداد  18 بیمار بستری  و این که در ای سی یوهیچ بیمار بستری ندارید دستاورد بزرگی است و حتی اگر کمتر از این هم اقدام کرده بودید باز به شما تبریک می‌‌گفتم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند