بازگشت به کار ۱۷۰ بازنشسته در شهرداری تهران

کدخبر: 333680
اقتصادنیوز : عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت اخیرا شهرداری اعلام کرده است، لیست ۱۷۰نفره‌ای از بازنشستگان بنا است تمدید شوند که برخی از آنها هم تمدید خود را گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پانا ،حجت نظری در جریان دویست و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: با خبر شدم به رغم اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان اصلاح شد و به همین خاطر نیز شهردار تهران تغییر کرد و شاهد تغییرات مدیریتی شگرفی بودیم اما اخیرا شهرداری اعلام کرده است، لیست ۱۷۰ نفره‌ای از بازنشستگان بنا است تمدید شوند که برخی از آنها هم تمدید خود را گرفته‌اند.

او ادامه داد: نمی‌دانم اگر قرار است بازنشستگان از سمت‌های اجرایی کنار گذاشته شوند، چرا تنها باید برای شهردار تهران اعمال می‌شد؟! ما در کنار قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، مصوبه الزام شهرداری به استفاده جوانان در سمت‌های مدیریتی را در شورا داریم که در دوره پنجم به تصویب رسیده است و به نظر می‌رسد شهرداری چندان اهتمامی به اجرای آن مصوبه ندارد و لذا از همکارانم تقاضا می‌کنم حتما نسبت به اجرای مصوبات شورا اهتمام داشته باشند.

نظری گفت: این در حالی است که یک مدیر جوان نقدی کرده و نه حتی علنی، بلکه در ارتباط با چند عضو نقدی مطرح کرده، با قهر سیستم مواجه می‌شود و کسانی که ادعای دموکراسی دارند، تحمل نمی‌کنند و به شدت سختگیرانه برخورد می کنند و غیرانسانی و غیراخلاقی با ایشان برخورد می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با درخواست از اعضای شورا برای نگاه جدی به این مساله گفت: ممکن است این تصور برای جامعه ما که مسایل سیاسی را خوب درک می‌کند شاید این پیام را مخابره کند که چون مجلس تغییر کرده، دوستان در شهرداری دارند تغییرات سیاسی انجام می‌دهند و از اعضا می‌خواهم در صورت بروز این اتفاق، طرح سوال از شهردار را در دستور کار قرار دهند.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید