کدخبر: ۳۳۳۷۰۲ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت خارجه ایران:

ظریف به سوریه می‌رود

اقتصادنیوز؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران با اعلام سفر روز دوشنبه ظریف به دمشق گفت که وزیر خارجه در این سفر یک روزه با رئیس جمهور و وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (یکشنبه) اعلام کرد:محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فردا (دوشنبه) به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سوریه عازم دمشق می‌شود.

وی افزود: ظریف در این سفر یک روزه با بشار الاسد رئیس جمهور و ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه و نیز آخرین تحولات سیاسی و میدانی مبارزه سوریه علیه تروریسم گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.

شبکه خبری المیادین شب گذشته از سفر ظریف به دمشق خبر داده و اعلام کرده بود که ظریف قرار است دوشنبه در سفر به سوریه با «ولید المعلم»، وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کند.

 «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ در تماسی تلفنی با «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه درباره اوضاع منطقه از جمله آخرین تحولات در صحنه میدانی و سیاسی سوریه گفتگو کرد.

قرار بود در ماه پایانی سال گذشته (۱۳۹۸) نشست سران سه کشور روند آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) درباره صلح در سوریه برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا این نشست برگزار نشد.

وزیر خارجه ایران ۲۷ فروردین ماه سال گذشته نیز به دمشق سفر و با مقامات سوریه از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرده بود. وی در ادامه این سفر به ترکیه نیز رفت.محمدجواد ظریف ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۷ نیز به دمشق رفته بود.

«علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی دهم دی ماه سال گذشته ۱۳۹۸ در سفر به دمشق با بشار الاسد دیدار و گفتگو کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند