کدخبر: ۳۳۳۷۱۶ لینک کوتاه

تاثیر کرونا بر بازار گوشت گوسفندی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار است، گفت: برای ماه مبارک رمضان افزایش قیمت نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان: علی اصغر ملکی اظهار کرد: در حال حاضر بازار گوشت گوسفندی کم رمق و خریدار کم است البته شاید طی روز‌های آینده وضعیت فروش بهترشود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت قرمز نداریم، افزود: محدودیت‌های در صدور مجوز انتقال دام از استان‌ها به ویژه از استان آذربایجان غربی به تهران وجود دارد که امیدواریم نسبت به صدور این مجوز‌ها تسریع شود تا موجب کاهش بیشتر قیمت شود.

وی گفت: با توجه به بارش‌هایی که وجود داشته دامداران از نظر تهیه علوفه با مشکلی مواجه نیستند به همین دلیل وضعیت دام کشور مناسب است که به مرور در حال عرضه به بازار هستند.

ملکی با بیان اینکه عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار است، بیان کرد: عرضه گوشت توسط دولت موجب شده بازار با کمبود مواجه نباشد در نتیجه برای ماه مبارک رمضان افزایش قیمت نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه بسته به کیفیت آن از کیلویی ۹۴ هزار تومان تا ۹۷ هزار تومان به واحد‌های صنفی عرضه می‌شود که با احتساب سود ۱۰ درصد، هر کیلوگرم گوشت با قیمت حدود ۱۱۰ هزار تومان به خریدار عرضه می‌شود در حالی که در اسفند ماه حدود ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۲۵ هزار تومان است.

وی درباره تاثیر کرونا بر میزان مصرف گوشت گوسفندی خاطرنشان کرد: کرونا بر فروش گوشت گوسفندی تاثیری نداشته و حتی تقاضا بیشتر شده است.

ملکی درباره قیمت دام زنده نیز گفت: قیمت هر کیلوگرم دام زنده در بازار بین ۴۰ هزار تومان تا ۴۳ هزار تومان عرضه می‌شود که ۲ هزار تومان با کاهش مواجه بوده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند