کدخبر: ۳۳۳۷۴۵ لینک کوتاه

هیزمِ ترامپ در آتش اسلام‌هراسی به بهانه ماه رمضان

اقتصادنیوز؛ اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره نحوه متفاوت اجرای مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در ماه مبارک رمضان نسبت به عید پاک، او را در مظان اتهام قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بعد از مطرح شدن اظهاراتی از سوی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره نحوه اجرای مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در مساجد در ماه رمضان، وی به دامن زدن به اسلام‌هراسی متهم شده است.

ترامپ روز شنبه گفت نحوه اجرای مقررات قرنطینه از سوی مقامات و سیاستمداران در ماه پیش‌رویِ رمضان ممکن است با تعطیلات عید پاک مسیحیان متفاوت باشد. رئیس‌جمهور آمریکا این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که از وی درباره توئیتی که «پال اِسپِری» نویسنده محافظه‌کار به اشتراک گذاشته و ترامپ آن را بازنشر داده بود، سوال شد.

اسپری در آن توییت نوشته بود: ببینیم آیا مقامات مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در ماه رمضان (۲۳ آوریل تا ۲۳ مارس) را همانطور که درباره کلیساها در دوران عید پاک اعمال کردند، اعمال خواهند کرد. او با این توییت موضوعی که این روزها در توییتهای محافل راست‌گرا دست به دست می‌شود را مطرح کرد.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود درباره کرونا گفت «می‌گویم که شاید تفاوتهایی باشد. باید ببینیم چه می‌شود. برای این که من نابرابری‌های زیادی در این کشور دیده‌ام.» 

او در پاسخ به پرسش خبرنگار الجزیره در این خصوص که آیا معتقد است رهبران مذهبی مسلمانان در آمریکا از مقررات مربوط به محدودیتها سرپیچی می‌کنند، این مسئله را رد کرد.

ترامپ به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا که حدود ۴۰ هزار آمریکایی را به کام مرگ کشانده و بیش از ۷۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده با انتقادات بسیاری روبروست.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند