کدخبر: ۳۳۳۷۵۱ لینک کوتاه

اعلام زمان آزادی سفرهای استانی

اقتصادنیوز: ستاد مبارزه با کرونا، روز ٢٤ فروردین ماه تردد‌های بین شهری را آزاد کرد و همان زمان از سوی رییس جمهوری اعلام شد که از ابتدای اردیبهشت ماه تردد‌های بین استانی نیز آزاد می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا بر این اساس از فردا - دوشنبه - اول اردیبهشت علاوه بر رفع ممنوعیت‌ها در تردد بین شهرستان‌ها تردد بین استان‌ها هم آغاز می‌شود و امکان مسافرت هم فراهم است.

در شبانه روز گذشته تردد در جاده‌های برون شهری١٤ درصد افزایش یافته بود که سهم وسایل نقلیه سنگین به ١٧ درصد رسید که دلیل اصلی آن حمل کالا‌های اساسی از بنادر کشور است.

بر اساس پیش بینی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رفع محدودیت تردد بین استانی که تا پیش از این منجر به جریمه‌های ٥٠٠ هزار تومانی می‌شد، باعث افزایش ٣٠ درصدی تردد‌ها نسبت به روز‌های گذشته خواهد بود.

از چهارم فروردین ماه امسال و همزمان با افزایش گزارشات دریافتی از بعضی استان‌ها که حاکی از بستری شدن تعدادی از مسافرین نوروزی به دلیل بروز علائم بالینی کرونا در مراکز درمانی شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها داشت، محدودیت‌های تردد بین استانی آغاز شد. در طول این مدت علاوه بر جریمه ٥٠٠ هزار تومانی خودرو‌های متخلف تا یک ماه توقیف شدند.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند