علم‌الهدی: هیچ اجتماع مذهبی در خراسان رضوی برگزار نمی‌شود

کدخبر: 333761
مشهد امام جمعه مشهد گفت: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، اجتماعات مذهبی و مساجد با رعایت پروتکل‌های لازم، برپا می‌شود اما تا آن زمان هیچ اجتماع مذهبی برپا نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله علم‌الهدی در جلسه مشترک با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان رضوی که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت پزشکان و کادر درمانی در مقابله با ویروس کرونا ، اظهار کرد: نقطه‌ای که شما قرار دارید، صف اول مجاهده است که ان‌شاءالله زحمات و مجاهدات شما مورد قبول احدیت قرار بگیرد.

وی به اهمیت تداوم مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: نحوه اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی نیز که همه دوستان به‌عنوان یک مشکل به آن اشاره کردند، یک مسئله کشوری است که بیش از همه کشور، تهران به آن مبتلا شده؛ امروز با کرونا زندگی می‌کنیم و باید زندگی را با این بیماری تطبیق دهیم، مسؤولان باید برنامه‌ریزی کنند که این طرح فاصله‌گذاری به‌خوبی اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که امروز در تمام دنیا به‌عنوان یک کشور موفق در مدیریت و مهار کرونا شناخته می‌شویم، خاطرنشان کرد: همه این موفقیت‌ها مرهون تلاش و زحمت شما عزیزان در عرصه بهداشت و درمان است؛ این افتخاری برای اسلام است که تمدن نوین اسلامی در مقابل تمدن غرب در یک میدان رقابت برنده شد و معلوم شد که تمدن نوین اسلامی مقدم بر تمدن غرب هست.

وی، کاهش تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیر این بیماری در استان را یک موفقیت برای سیستم درمان کشور و استان دانست و گفت: شما، مجاهدان عزتی هستید که برای اسلام ایجاد شد.

آیت‌الله علم‌الهدی بر لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی و درمانی ابلاغ‌شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد و افزود: در رعایت قوانین و اصول بهداشتی تفاوتی بین افراد نیست و همه باید این قوانین و اصول را رعایت کنیم.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، یادآور شد: هر روز که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد اجتماعات مذهبی و مساجد برقرار شود، طبیعی است که این اجتماعات با رعایت پروتکل‌های لازم، برپا می‌شود اما تا آن زمان، هیچ اجتماع مذهبی برپا نمی‌شود.

دکتر بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این جلسه، گفت: اگر در دنیا توفیق قابل‌توجهی به دست آوردیم که به دست آوردیم، به برکت وحدتی است که زیر سایه ولایت و حمایت‌های مقام معظم رهبری شکل گرفته است و وقتی رهبر انقلاب، به تمام‌قد پشت جریانی ایستاده باشند، طبیعی است تکلیف همه ما مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد: بخشی از این موفقیت‌های مرهون تلاش کادر درمانی و بهداشتی است و بخشی حاصل وحدت شکل گرفته در کشور است؛ هر جا در کنار هم ایستادیم و با چنین روحیه‌ای عمل کردیم، موفق بودیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما