هشدار مجدد بیل گیتس برای شیوع کرونا

کدخبر: 333781
اقتصاد نیوز:بنیانگذار مایکروسافت در یک گفتگوی جدید با بی بی سی، اظهار داشت که جهان در حال ورود به "قلمرویی غیرقابل کنترل" می‌شود، زیرا برای یک بیماری همه گیر مانند COVID-۱۹ آماده نشده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب،بیل گیتس در جریان این مصاحبه تاکید کرد: جهان باید سرمایه گذاری بیشتری در کاهش بحران بالقوه بهداشت جهانی داشته باشد. وی گفت: «آکنون دوره‌ای است که ویروس چند ماه در جهان حضور داشته، اما آیا آزمایش‌ها آماده شده اند؟ آیا کشور‌ها فکری برای افزایش ظرفیت ICU و دستگاه‌های ونتیلاتور خود کرده اند؟ به محض پایان بحران، "تعداد بسیار کمی از کشور‌ها نمره قبولی را به دست می‌آورند.»

 گیتس که سالهاست در مورد خطر ابتلا به یک بیماری همه گیر هشدار می‌دهد، اکنون تاکید دارد که جهان و میلیون‌ها نفر در حال جنگ با شیوع کروناویروس جدید هستند. وی در این خصوص به جهانیان گفت که دنیا باید سرمایه بیشتری برای کاهش بحران احتمالی بهداشت جهانی داشته باشد.

او گفت: «من و سایر کارشناسان بهداشت می‌گفتیم این بزرگترین سقوط بالقوه جهان است؛ بنابراین ما به طور قطع آرزو می‌کنیم سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه داشته باشیم. ما نیز در این خصوص سرمایه گذاری کردیم.» این میلیاردر ۶۷ ساله هشدار داد که در دوره زمانی قبل از تبدیل شدن COVID-۱۹ به یک بحران بهداشت عمومی، کشور‌ها می‌توانستند امکانات آزمایشات خود را بهتر آماده کنند و اطمینان حاصل کنند که بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه‌های ونتیلاتور و سایر لوازم بهداشتی لازم هستند.

وی گفت: «اکنون ما باید بپذیریم در چه شرایطی هستیم. ما این را شبیه سازی نکردیم، تمرین نکردیم؛ بنابراین هم سیاست‌های بهداشتی و هم سیاست‌های اقتصادی خود را در قلمرویی غیرقابل کنترل می‌یابیم.» گیتس به یک مدافع صریح برای آماده شدن برای یک بحران جهانی بهداشت مانند COVID-۱۹ تبدیل شده است.

وی گفت که اطمینان دارد درس‌های آموخته شده از این شیوع، مردم را ترغیب می‌کند تا برای دفعه بعدی بهتر آماده شوند، اما ابراز تاسف کرد که هزینه این تجربه بسیار زیاد است.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۳ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ بازار اوراق بدهی دولت کاملا باثبات و کاملا سرد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما