کدخبر: ۳۳۳۷۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
امضای ۶ قرارداد در حوزه واکسن کرونا در ایران

امضای ۶ قرارداد در حوزه واکسن کرونا در ایران

معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه ۶ قرارداد در حوزه واکسن کرونا با شرکتهای دانش بنیان منعقد شده گفت: علاوه بر این ۷۶ پروژه بالینی نیز برای درمان کرونا در دست انجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری امشب در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری در خصوص دستاوردهای شرکتهای دانش‌بنیان در حوزه مبارزه با کرونا گفت: شرکتهای دانش بنیان توانسته اند در حوزه های مختلف تجهیزات بیمارستانی، تجهیزات مورد نیاز آی سیو و ... را در این بحران کرونا به تولید برسانند به طوریکه دیگر نیازی به واردات نداریم.

وی با بیان اینکه ما حتی توانایی صادرات محصولات تولیدی شرکتهای دانش بنیان را داریم، خاطر نشان کرد: یکی از پروژه های مهمی که همواره محققان در حال تحقیقات برای تولید آن هستند واکسن است. محققان کشور و شرکتهای دانش بنیانمان توانسته اند در حوزه واکسن وارد شوند به طوریکه 4 قرارداد در زمینه واکسن کرونا منعقد شده است.

وی با بیان اینکه ما کشوری نبودیم که واکسن ساز باشیم، گفت: این هفته دو قرارداد دیگر اضافه می شود که تعداد به 6 قرارداد می رسد. پیش بینی می کنیم که شرکتهای دانش بنیان امسال 5 واکسن انسانی وارد بازار کنند.

معاون علمی و فناوری گفت: همچنین در حال حاضر بیش از 76 پروژه بالینی در حوزه درمان کرونا توسط محققان انجام گرفته یا در حال انجام است؛ این پروژه ها شامل تست های دارویی، روش های درمانی و ... هستند.

ستاری ادامه داد: این تستهای بالینی باید در کمیته اخلاق وزارت بهداشت مورد تایید قرار بگیرند تا در نهایت اجرایی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
58 نفر این پست را پسندیده اند