کدخبر: ۳۳۳۹۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تمدید ممنوعیت اقامه نماز در مسجدالحرام و حرم پیامبر

تمدید ممنوعیت اقامه نماز در مسجدالحرام و حرم پیامبر

اقتصادنیوز: در پی شیوع گسترده کرونا، عربستان سعودی دوشنبه شب از ادامه ممنوعیت اقامه نمازها در مکه مکرمه و مدینه منوره در طول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز عبدالرحمن السدیس رییس کل امور حرمین شریفین (مسجد الحرام و مسجد النبی) در حساب رسمی‌اش در تویتر نوشت:حضور نیافتن نمازگزاران برای نمازهای پنج‌گانه و نماز تراویح در ایام ماه مبارک رمضان برای حفظ سلامتی زائران مطابق با توصیه‌ مقام‌های ذی‌صلاح ادامه می‌یابد.

السدیس افزود: همچنین مطابق با اقدامات پیشگیرانه تصمیم گرفته شد که امسال اعتکاف در حرمین شریفین در طول ماه مبارک رمضان انجام نشود.

وی اظهار کرد: ریاست حرمین شریفین در طول ماه مبارک رمضان امسال بر اقدامات پیشگیرانه، پایبندی  و تشدید اقدامات بهداشتی اماکن متمرکز خواهد بود.

السدیس همچنین از فعال شدن دوربین‌های حراتی در حرمین شریفین براساس آخرین فناوری خبر داد.

عربستان سعودی ۱۹ مارس (۲۹ اسفندماه) گذشته در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، اقامه نماز و حضور نمازگزاران در حرم شریفین را ممنوع کرد.

"محمد عبدالعالی" سخنگوی وزارت بهداشت سعودی نیز دوشنبه شب از تأیید یکهزار و ۱۲۲ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به کووید-۱۹ خبر داد تا شمار مبتلایان به این ویروس به ۱۰ هزار و ۴۸۴ نفر برسد.

به گفته عبدالعالی حال هشت هزار و ۸۹۱ تن از مبتلایان کرونا در سعودی مساعد است، درحالی که ۸۸ تن از این افراد به خاطر وخامت شرایط جسمانی در مرکز مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همچنین با جان باختن شش تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در سعودی شمار فوت‌شدگان کرونا در این کشور به ۱۰۳ نفر رسیده است و تاکنون یکهزار و ۴۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند