ثبت‌نام 630 هزار نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری

کدخبر: 334001
اقتصادنیوز : مدیرکل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: تا ظهر روز گذشته 630 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند که مشمول دریافت این مقرری، هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،مهدی شکوری، مدیرکل بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی درباره جزییات پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: تا ظهر دیروز 630 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کردند که این تعداد مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.

وی بیان داشت: ثبت‌نام در این سامانه همچنان ادامه دارد و ما منتظر تصمیم دولت درباره پرداخت مقرری بیمه بیکاری هستیم و سازوکار آن باید در دولت تنظیم و ابلاغ شود.

مدیرکل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد:از افرادی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند راستی‌آزمایی صورت می‌گیرد و پالایش خواهند شد.

شکوری گفت: 10 رسته شغلی که در شیوع ویروس کرونا آسیب پذیر بودند مانند رستوران‌ها،هتل‌ها، تالارهای پذیرایی، مراکز آموزشی و تفریحی و دیگر موارد مشخص شده است.

وی افزود: بر اساس مصوبه دولت مقرر شده 5 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، به موضوع بیمه بیکاری اختصاص پیدا کند که با توجه به تعداد ثبت نام شدگان در این صندوق میزان پرداختی آن مشخص خواهد شد.

مدیرکل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: در صورت ابلاغ دولت مقرری بیمه بیکاری برای مشمولین پرداخت می‌شود.

وی گفت: طبق پیش بینی‌ها قرار بود برای مشاغل کم خطر تا پایان فروردین ماه و برای مشاغل پر خطر تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما